24hod.sk    Auto moto

01. júla 2008

Svitok má nútenú pauzu, v Brne si dolámal kľúčnu kosť

Zlomená kľúčna kosť pripravila slovenského motocyklového pretekára Tomáša Svitoka o ďalší medzinárodný úspech v tohtoročnom seriáli pretekov Adria Alpe. Slovenský pretekár spolu s tímovým ...

BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) - Zlomená kľúčna kosť pripravila slovenského motocyklového pretekára Tomáša Svitoka o ďalší medzinárodný úspech v tohtoročnom seriáli pretekov Adria Alpe. Slovenský pretekár spolu s tímovým kolegom Ondřejom Ježkom počas uplynulého víkendu na autodróme v Brne štartoval v oboch súťažiach, ktoré sa započítavajú aj do hodnotenia majstrovstiev Slovenska. V súťaži Superstock 600 skončil Svitok v sobotňajšej kvalifikácii trinásty a v Supersport bol v silnej konkurencii 33 jazdcov dokonca šiesty. Navyše v tejto súťaži zajazdil svoje najrýchlejšie kolo zo všetkých doterajších brnianskych štartov. V nedeľu najskôr absolvoval preteky Superstock 600. Po výborom štarte získal niekoľko pozícií, ale v nájazde do najpomalšej zákruty okruhu na tzv. štadióne ho zozadu "zostrelil“ jeden zo súperov a Tomáš po náraze urobil niekoľko kotrmelcov. Žiaľ, pád nezostal bez následkov a Svitok si pre zlomenú kľúčnu kosť bude musieť od motocyklov nútene oddýchnuť. V nasledujúcich pretekoch Supersportov teda zostalo Tomášovo 6. miesto na štarte prázdne... Pre absenciu nezískal body ani do slovenského šampionátu. Jeho kolegovi Ondřejovi Ježkovi sa darilo omnoho lepšie a v pretekoch triedy Supersport skončil po skvelom súboji na výbornom druhom mieste. "Je mi ľúto, že takto dobre rozbehnutý víkend sa pre mňa nešťastne skončil," povedal na margo svojho zranenia Tomáš Svitok. "Mrzí ma to najmä preto, že od Supersportov, kde mi patrila 6. pozícia na štarte, som veľa očakával. Do pretekov Superstock 600 sa mi podarilo veľmi dobre odštartovať, prebojoval som sa cez niekoľkých súperov, no v nájazde do ľavotočivej zákruty v polovici okruhu som zrazu pocítil náraz zozadu. Dúfal som, že budem môcť pokračovať, ale bolesť v ramene bola jasným signálom, že tentoraz niečo nie je v poriadku," vysvetlil Svitok svoj nešťastný kontakt so súperom počas brnianskych pretekov. Ako Svitok ďalej povedal, súper, ktorý spoločný pád zapríčinil, sa mu veľmi ospravedlňoval. "Bolo mu to veľmi ľúto. Samozrejme, že to chápem. Každý z nás chce byť čo najrýchlejší a takéto situácie sa v motocyklovom športe niekedy stanú. Mám zlomenú kľúčnu kosť a podľa lekára si teraz tri týždne na motorke nezajazdím. Budem teda musieť vynechať podujatie Alpe Adrie a medzinárodné majstrovstvá Slovenska v Rijeke, ktoré budú 20. júla, ale už o týždeň neskôr chcem štartovať v pretekoch Európskeho pohára vo Švédsku," dodal Tomáš Svitok. SITA