Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. apríla 2016

Takmer dvesto Slovákov je pripravených poskytnúť utečencom bývanieNa základe memoranda o porozumení medzi ministerstvami vnútra Slovenskej republiky a Rakúskej republiky o dočasnom poskytnutí ubytovacích kapacít Rakúskej republike z júla tohto roku dorazili do Gabčíkova, okres Dunajská Streda vo ...Zdieľať
Na základe memoranda o porozumení medzi ministerstvami vnútra Slovenskej republiky a Rakúskej republiky o dočasnom poskytnutí ubytovacích kapacít Rakúskej republike z júla tohto roku dorazili do Gabčíkova, okres Dunajská Streda vo štvrtok 17. septembra 2015 prví žiadatelia o azyl. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 29. apríla (TASR/Teraz.sk) - Na Slovensku je podľa denníka SME takmer dvesto ľudí pripravených poskytnúť utečencom bývanie, ďalšie stovky sú ochotné pomôcť finančne či vybavovaním na úradoch. Vláda sa však ďalších utečencov prijať nechystá, ani keby išlo o kresťanov.


"Momentálne nie je plánované ďalšie prijatie utečencov," povedala hovorkyňa ministerstva vnútra Marta Fabianová. Dotazník, ktorý pripravila iniciatíva Kto pomôže, vyplnilo asi tisíc ľudí, ktorí prejavili ochotu podľa svojich možností pomôcť utečencom pri ich integrácii. Vyše 800 z nich vie pomôcť pri hľadaní práce, takmer všetci chcú pomáhať pri výučbe slovenčiny.

Do troch mesiacov sú schopní vyzbierať takmer 30-tisíc eur. Za posledné týždne organizácia vytrénovala 13 dobrovoľníkov, ktorí vedia s utečencami priamo pracovať. "V súčasnosti len čakajú na to, ako by mohli pomôcť," povedala Michaela Pobudová, hovorkyňa iniciatívy.

Slovensko je na základe rozhodnutia Rady Európskej únie zo septembra 2015 o núdzovej relokácii povinné prijať 652 žiadateľov o azyl z Grécka a 250 z Talianska, informuje denník na štvrtej strane v článku s názvom "Úradníci namiesto výberu utečencov chodia po poradách".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MACCAFERRI CENTRAL EUROPE prispieva k bezpečnosti slovenských diaľnic
<< predchádzajúci článok
Pri príležitosti 20. výročia smrti Remiáša budú spomienkové podujatia

Takmer dvesto Slovákov je pripravených poskytnúť utečencom bývanie - diskusné fórum čitateľov