Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. apríla 2010

Tančiareň v Propaganda clubeV bratislavskom Propaganda Clube na Mladej garde sa 16. apríla o 20.00 h. uskutoční Tančiareň, ktorú už tradične organizuje Bratislava Hot Serenaders pod ...Zdieľať
bratislava hot serenaders Bratislava Hot Serenaders

Foto: BKIS
BRATISLAVA 13. apríla (WBN/PR) - V bratislavskom Propaganda Clube na Mladej garde sa 16. apríla o 20.00 h. uskutoční Tančiareň, ktorú už tradične organizuje Bratislava Hot Serenaders pod taktovkou Juraja Bartoša.
Jedinečná príležitosť zatancovať si na známe melódie, ktoré dobili svet Swingu a Hot Jazzu!
Účinkujú: Bratislava Hot Serenaders pod vedením Juraja Bartoša so svojím dámskym vokálnym triom Serenaders Sisters a sólovými spevákmi.

Tančiareň zrkadlí tradíciu v rokoch 20–tych a 30-tych v Amerike, kde ku koncu sezóny bolo v tanečných kluboch zvykom usporiadať tzv. „Big Band Battle“. Na tomto súboji sa zúčastnil na jednej strane orchester hrajúci predchádzajúcu sezónu a na strane druhej orchester, ktorý sa o toto angažmán uchádzal v nadchádzajúcej sezóne. Oba orchestre sa teda striedali pri hraní tanečných kôl celý večer, ktorý vyvrcholil súbojom „pieseň za piesňou“. Samozrejme, orchester, ktorý u publika zožal väčší úspech, dostal angažmán na nasledujúci
Vynikajúci jazzový prejav orchestra Bratislava Hot Serenaders je umocnený zmyslom pre humor a show a vizuálnu atmosféru orchestre dotvárajú krásnymi dobovými kostýmami. Použitie autentických nástrojov, starostlivo prepracované aranžmány a bravúrne štýlové výkony sólistov prinášajú jedinečný autentický zvuk, aký poznáme z filmov, či starých nahrávok.
16. apríla bude parket Tančiarne v Propaganda clube patriť nielen tanečným nadšencom, ale všetkým, ktorí majú radi zábavu a atmosféru „zlatej éry“, pretože Bratislava v tento deň ožije do nálady 20-tych a 30-tych rokov!

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hory a mesto prinesú 14 slovenských filmov
<< predchádzajúci článok
Reportér pokrstí knihu Jánošíci s těžkou hlavou