Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. augusta 2009

Tarantinov najnovší film Nehanební bastardi štartuje v kinách už tento štvrtokUž za pár dní, vo štvrtok 27.8.2009, sa budeme môcť po pracovnom týždni odmeniť očakávaným akčným filmom čerpajúcim z obdobia druhej svetovej vojny NEHANEBNÍ BASTARDI. Produkcia ...Zdieľať
BRATISLAVA 24. augusta (WN/PR) - Už za pár dní, vo štvrtok 27.8.2009, sa budeme môcť po pracovnom týždni odmeniť očakávaným akčným filmom čerpajúcim z obdobia druhej svetovej vojny NEHANEBNÍ BASTARDI.


Produkcia vyberala hercov podľa kľúča stanoveného samotným Tarantinom, t.j. z krajiny, odkiaľ skutočne pochádzali ich filmové postavy. Tak vznikla originálna zostava, v ktorej figurujú tie najvychytenejšie a filmovými cenami ovenčené hviezdy ako Brad Pitt, Christoph Waltz, Diane Kruger či Mélanie Laurent, ale tiež béčkové hviezdičky, Shrekov hlas Mike Myers alebo režisér hororových Hostelov Eli Roth.

Brad Pitt bol prvým vybratým hercom a stvárnil hlavnú postavu nadporučíka Aldo Rainea. Tarantino za ním letel do Francúzska, aby mu rolu ponúkol. Režisér o hercovi hovorí: “Je skvelý. Dlho sme chceli spolupracovať a toto bolo presne ono. Nemohol som zvoliť nikoho iného.”

Diane Kruger, ktorá sa narodila v Paríži a vyrástla v Nemecku, ocenila medzinárodné obsadenie a označila ho za osviežujúcu zmenu pre svetovú kinematografiu. “Bolo skvelé hrať Bridget Von Hammersmark,” hovorí Kruger. “Je to nemecká filmová hviezda 40. rokov, niečo ako Marlene Dietrich alebo Hildegard Knef. Bola výnimočná tým, že sa rozhodla počas vojny zostať v Nemecku, za čo ju Nemci zbožňovali. Dobre pozná nacistický režim, v skutočnosti je však špiónka Britov.”

S obsadením postavy plukovníka Hansa Landu Tarantino dlho váhal. Keď ale prišiel na konkurz Christoph Waltz a začal čítať scenár, Tarantino sa okamžite upokojil, pretože vedel, že našiel toho pravého. O pár hodín neskôr sa navyše ukázalo, že Waltz je schopný rozprávať po anglicky, francúzsky a nemecky.

Vojnového hrdinu, z ktorého sa stane filmová hviezda, Fredricka Zollera hrá Daniel Brühl. Postava je inšpirovaná známym veteránom 2. svetovej vojny Audie Murphym.

Zvyšok “Bastardov” bol obsadený rýchlo. Huga Stiglitza hrá Tarantinov dlhoročný fanúšik Til Schweigwer.
Na Eliho Rotha ako Donowitza myslel Tarantino dlho predtým, než si Roth prečítal scenár.
K Rothovi sa pridali jeho dvaja kolegovia zo snímky Grindouse Omar Doom a Michael Bacall.
Nemecký herec Gedeon Burkhard, ktorý hrá Wilhelma Wickiho, čakal na príležitosť hrať v Nehanebných bastardoch roky, presne povedané osem rokov.
B.J. Novak, producent a scenárista televízneho seriálu The Office, si urobil prestávku a odskočil si zahrať Smithsona Utivitcha. Novak rolu takmer nedostal kvôli svojej výške, nebol najmenším z vybratých Bastardov, ale jeho postava je popísaná ako “Malý muž”. “Quentin mi povedal, ‘Možno nebudeš na rolu Utivicha dosť malý,’ čo je trochu trpký kompliment. V seriáli sú všetci vyšší než ja a vtipkujú, že som malé pivo. A teraz mi Quentin hovorí, že som na rolu, ktorú tak veľmi chcem, príliš vysoký.”

Partiu „Bastardov“ uzavierajú komediant, scenárista a herec Paul Rust a Samm Levine.

Výpočet hereckých rolí dopĺňajú Denis Menochet ako Perrier Lapadite, Jacky Ido ako Marcel, Michael Fassbender ako filmový kritik Archie Hicox, Mike Myers ako Fenech, Rod Taylor, Sylvester Groth ako Goebbels. August Diehl hrá majora Hellstroma a Julie Dreyfus Francescu Modinu, postavu, ktorú jej Tarantino napísal na mieru.

Keď bol výber hercov kompletný, pozval si Tarantino všetkých do jednej miestnosti. Vysvetlil im, že existujú dva tipy filmov o druhej svetovej vojne. Filmy, kde je vojna zachytená ako neprekonateľná tragédia a filmy, v ktorých muži bojujú a nevzdávajú sa do samého konca. “Povedal, že my budeme rozhodne nakrúcať tú druhú kategóriu,” dopĺňa “bastard” B.J. Novak.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Režisér Tarantino dokončil scenár k novému filmu (24. 6. 2008)nasledujúci článok >>
Samičky mušiek bojujú, aby styk trval kratšie
<< predchádzajúci článok
V Bratislave zahrá Angelo Kelly, bývalý člen The Kelly Family