01. marca 2006

Tesná prehra mladých Slovákov vo Francúzsku

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v utorkovom prípravnom zápase vo francúzskom Toulone s domácimi rovesníkmi 1:2. Na dva góly favorizovaných Francúzov dokázal ešte v prvom polčase v ...

TOULON 1. marca (WN/SITA) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v utorkovom prípravnom zápase vo francúzskom Toulone s domácimi rovesníkmi 1:2. Na dva góly favorizovaných Francúzov dokázal ešte v prvom polčase v slovenskom drese odpovedať útočník Ružomberka Erik Jendrišek. Po prestávke sa už skóre nemenilo. Pre zverencov trénera Ladislava Petráša to bol prvý medzištátny zápas v príprave na septembrovú skrátenú kvalifikáciu ME 2007.

Francúzsko "21" - Slovensko "21" 2:1 (2:1)

Góly: 14. Le Tallec, 40. Flamini - 45. Jendrišek, bez kariet, 5000 divákov

Zostavy

SR "21": Kuciak - Poštrk (90. Tomáš), Bašista, P. Farkaš, Husár - Mikulič, M. Farkaš - Ižvolt (88. Pekarík), Hamšík (53. Zeher (86. Adámik), Tesák (66. Breznaník) - Jendrišek (67. A. Nemec)

Francúzsko "21": Mandanda - Ebondo (46. Bourillon), Berthod, Faty, Zubar - Mavuba (46. Clément), Flamini, Fauvergue (46. Veigneau), Ribéry (46. Debuchy) - Sinama-Pongolle (71. Bergougnoux), Le Tallec (65. Diaby)

Jozef Kliment (technický vedúci): "Chlapci odohrali proti silnému súperovi veľmi dobrý zápas. Hrali vlastne proti o rok starším hráčom, pretože mužstvo Francúzska postúpilo na záverečný turnaj tohtoročných majstrovstiev Európy a teraz začína so záverečnou prípravou. Našli mladí hráči sa však nezľakli, hrali obetavo a dosť disciplinovane. V podstate sme až na tie dva inkasované góly, takmer nerobili chyby v obrane a darilo sa nám aj podržať loptu, či rýchlo preniesť hru do útoku. Gól strelil Jendrišek volejom po centri z pravej strany, keď loptu dobre trafil z asi desiatich metrov od bránky. Po prestávke sme ešte mali dve dobré príležitosti, no vyrovnať sa nám už nepodarilo."