10. novembra 2010

Tesné víťazstvo Levíc proti Spišskej Novej Vsi

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 13. kola slovenskej extraligy v basketbale mužov: MBK Rieker Komárno - BK Inter Bratislava 82:76 (16:15, 26:17, 18:14, 22:30) - hralo sa v ŠH ...

basketbal Foto: SITABRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 13. kola slovenskej extraligy v basketbale mužov:

MBK Rieker Komárno - BK Inter Bratislava 82:76 (16:15, 26:17, 18:14, 22:30) - hralo sa v ŠH Dolnočermánska v Nitre
Najviac bodov: Burrows 37, Jackson 14, Berkis 12 - Brewington 25, Wheeler 15, Gavran 9
TH: 15/11 - 13/6, fauly: 19 - 17, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Kúkelčík, Hančík a Szibilla, 180 divákov
V prvej štvrtine bol zápas vyrovnaný. Domáci sa postupne začali presadzovať pod košom, najmä vďaka Burrowsovi a v 30. min viedli už o 14 bodov. Hostia však neskladali zbrane, vysunuli obranu a pomaly ukrajovali z náskoku Komárna. Domáci si nakoniec vedenie ustrážili a zvíťazili o šesť bodov 82:76.

Astrum Levice - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 85:83 (24:20, 20:22, 21:21, 20:20)
Najviac bodov: Červenka 19, Wolfinger 16, Hill 15 - Johnson a Baldovský po 17, Murrey 16
TH: 19/13 - 23/20, fauly: 21 - 20, trojky: 4 - 3, rozhodovali: Janáč, Kuzmiak a Lamoš, 1400 divákov
Domáci začali veľmi dobre, vyhrávali 18:5, ale do konca štvrtiny sa Spišiaci stihli dotiahnuť na štyri body. V ďalšom vývoji stretnutia si nedokázalo ani jedno z družstiev vytvoriť výraznejší bodový náskok. O víťazstvo domácich sa najviac zaslúžil Andrej Červenka, ktorý polminúty pred koncom riadneho hracieho času premenil rozhodujúci trojkový pokus a s 19 bodmi bol najlepším strelcom duelu.

BK Iskra Svit - BC Prievidza 107:93 (25:29, 30:34, 19:13, 33:17)
Najviac bodov: McCoy 26, Polakovič 17, Grbešič a Dorazil 15 - Booker 24 (5 trojok), Majoroš 18, Boor 12
TH: 35/22 - 13/10, fauly: 15 - 28, trojky: 5 - 15, rozhodovali: Lukáč, Donát a Karniš, 400 divákov
Prievidžania neprišli vôbec v porazeneckej nálade, čo naplno dokumentovali v l. polčase. Už v 30 sekunde otvoril Booker trojkou skóre zápasu, diváci potom zostali v nemom úžase, keď videli, čo sa robí na palubovke. Hostia si doslova urobili trojkovú strelnicu a do polčasovej prestávky premenili 13 pokusov spoza trojkového oblúka (Booker a Boor po 4). K tomu im dopomohlo veľmi slabé bránenie zo strany domácich. V 18. min mal Svit manko 13 bodov (45:58). Kormidelníkovi Iskry nepomohli ani dva oddychové časy. Z kabíny vyšli domáci ako vymenení, dôslednejšie bránili a aj streľba sa im viac darila. Baníci sa však nevzdávali a zdalo sa, že záver vyznie dramaticky. Od 37. min však na palubovke dominovali Sviťania, ktorí zvíťazili 107:93.

MBK Handlová - BK Váhostav-SK Žilina 80:68 (27:17, 15:16, 23:10, 15:25)
Najviac bodov: Madaj 21, Barišič 20, Delič 16 - Kosa 20, Tilandy 15, Stojanovič 12
TH: 20/10 - 27/21, fauly: 26 - 20, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Pipíška, Hrabuvčin a Tomašovič, 650 divákov
Handlová hrala počas prvých troch štvrtín pekný basketbal s viacerými vydarenými akciami. Domáci vedomí si už 25-bodového náskoku poľavili v záverečnej štvrtine vo svojom úsilí a koncentrácii, čo hostia využili na skorigovanie výsledku. Baníci však napokon v tomto dueli zvíťazili 80:68.

ŠKP Banská Bystrica - BK SPU Nitra 87:88 (17:20, 22:25, 18:27, 30:16)
Najviac bodov: Velčič 24, Koczkáš a Hovaňák po 16 - Tomek a Moore po 21, Erwin 19
TH: 28/21 - 30/22, fauly: 26 - 29, trojky: 8 - 4, rozhodovali: Zubák, Kurpaš a Fuska, 500 divákov
Diváci v Banskej Bystrici videli nesmierne dramatické stretnutie, v ktorom síce hostia z Nitry po celý zápas vyhrávali, ale v poslednej minúte po mohutnom finiši domácich mohli o víťazstvo prísť. ŠKP mal slabší úvod do jednotlivých štvrtín. Keď Nitrania v 30. min viedli 72:57, zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Domáci však zabrali a 20 sekúnd pred koncom vyrovnali na 87:87. Hosťujúci Moore potom premenil iba jeden trestný hod, ale Bystričania už nedokázali v zostávajúcom čase strhnúť víťazstvo na svoju stranu.