Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. marca 2010

Trenčín chystá obnovu vyše storočného parkuTrenčín sa chystá revitalizovať zanedbaný mestský park Milana Rastislava Štefánika. Obyvatelia mesta a turisti ním prechádzajú zo železničnej a ...Zdieľať
Foto: ilustračné foto sk.wikipedia.org


TRENČÍN 7. marca (WEBNOVINY) – Trenčín sa chystá revitalizovať zanedbaný mestský park Milana Rastislava Štefánika. Obyvatelia mesta a turisti ním prechádzajú zo železničnej a autobusovej stanice do centra mesta. Podľa vyjadrenia samosprávy je tak nelichotivou vizitkou krajského mesta a chystá rozsiahlu obnovu. Preto aj vyhlásila anketu, kde sa ľudí pýta, aké úpravy by mali v parku byť.

Mestský park, neskôr Sad V. I. Lenina a v súčasnosti Park Milana Rastislava Štefánika vznikol na návrh miestneho farára Ľudovíta Stárka v 60 rokoch 19. storočia na niekdajšom zvyšku lužného lesa pod hradnou skalou. Oficiálne ho otvorili v roku 1880. V súčasnosti sú v ňom poničené asfaltové chodníky, už dlho nevyužívaný altánok a detské ihrisko. V minulosti sa v ňom konali koncerty, zriadili v ňom botanickú a ornitologickú záhradu. Stál v ňom aj pamätník Milana Rastislava Štefánika, ktorý v minulom režime z ideologických dôvodov odstránili. Z pôvodného pamätníka sa podarilo zachovať len bustu, ktorá je teraz súčasťou nového pamätníka.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Tento rok sa na Trenčianskom hrade nebude rekonštruovať (27. 1. 2006)nasledujúci článok >>
České dráhy ovládajú homosexuáli, tvrdí odborár
<< predchádzajúci článok
Misia NATO v Kosove prerušila spoluprácu s FSK

Trenčín chystá obnovu vyše storočného parku - diskusné fórum čitateľov