29. novembra 2015

Trenčín opäť víťazne, jednoznačne zdolal Senicu 2:0

Trenčania sa tešia po góle v zápase 18. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - FK Senica, 29. novembra 2015 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Trenčín 29. novembra (TASR) - Vedúci tím Fortuna ligy do posledného domáceho zápasu počas jesene nastúpil bez vykartovaného Rabiua. Seničania boli v úvode zápasu nebezpečnejší a snažili sa potvrdiť zlepšené výsledky z ostatných kôl. V 5. min sa presadil po krídle Komara, loptu ponúkol Hušekovi, ten ale trestuhodne z desiatich metrov minul priestor Šemrincovej brány. Postupom času prebrali iniciatívu domáci, Šulla však loptu za svoj chrbát nepúšťal. V 20. min preukázal rýchlosť Schet, jeho parádny center našiel hlavu Van Kessela. Výborným zákrokom sa blysol Pillár, ktorý jeho hlavičku zblokoval. O dve minúty už senická obrana kapitulovala. Na kolmicu si nabehol Van Kessel, bol pri lopte skôr ako Šulla, ktorého prehodil a otvoril skóre zápasu – 1:0. Po polhodine hry vyhral súboj Van Kessel a po centri Skovajsu nedočiahol na loptu Wesley. V tých chvíľach už Trenčín na ihrisku dominoval a Záhoráci sa zamerali najmä na pozornú defenzívu.

Trenčania nastúpili po prestávke s pokojom na kopačkách a snažili sa postupne rozleptať pozornú obranu hostí. Tempo hry však opadlo a chýbali šance. Až v 57. min zaujala spolupráca Scheta s Van Kesselom, ktorú dokázala obrana zblokovať. Z druhej vlny nabiehajúci Bero aj s prispením teču Kosorína dopravil loptu do siete – 2:0. Pokojný priebeh druhého dejstva pokračoval aj naďalej. V 65. min vyskúšal Šullovu pozornosť strelou spoza šestnástky Van Kessel. Ten jeho pokus vytlačil na rohový kop. Seničania sa do šancí nedostávali, a keď už mohol ísť do príležitosti Kalabiška, zastavil ho čistým zákrokom Šulek. V 70. min sa za obranou ocitol Hromada. Dlhú loptu z polovice ihriska však špičkou kopačky nedokázal usmerniť do siete. V záverečných minútach sa oba tímy snažili ešte prikrášliť skóre, no gólmani už nedovolili strelcom rozvlniť sieť za ich chrbtom. Trenčín natiahol svoju víťaznú sériu už na osem zápasov.

AS Trenčín – FK Senica 2:0 (1:0)

Góly: 22. Van Kessel, 58. Bero. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Kosorin, Čunta, 2138 divákov