29. novembra 2015

Vo finále predolympijských pretekov je štvrtý kajakár Grigar

Na snímke Jakub Grigar.

Na snímke Jakub Grigar. Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič
Rio de Janeiro 29. novembra (TASR) - Kajakár Jakub Grigar obsadil vo finále predolympijských pretekov slalomárov na divokej vode v Riu de Janeiro 4. miesto. Od víťazného Francúza Biazizza bol pomalší o 3,15 sekundy, na tretiu priečku mu chýbalo 0,44 s.

Grigar postúpil vďaka 10. najrýchlejšiemu semifinálovému času (100,26), spomalili ho hlavne dve trestné sekundy na ôsmej bránke. Vo finále sa podstatne zrýchlil (94,92) a keby si nezaťažil konto dvoma trestným sekundami na 16. bránke, mohol skončiť druhý.

Zo semifinále prekvapujúco nepostúpil singlista Matej Beňuš. Aj keď do finále postúpilo z 12 štartujúcich až desať, Beňuš sa medzi nich nezmestil. Na príčine bola vynechaná bránka s číslom 9 a z toho vyplývajúce až 12. miesto (152,56)). Podobne dopadol aj ďalší favorit Slovinec Savšek s 50 trestnými sekundami. Bez tejto penalizácie by boli obaja suverénne najlepší.

Predolympijské preteky vyvrcholili v nedeľu večer zostávajúcimi dvoma kategóriami deblistov a kajakárok.