01. mája 2015

Trenčín remizuje so Senicou 1:1 po polčase vo finále Slovnaft Cupu

Na snímke Ibrahim Rabiu z Trenčína sa teší zo streleného gólu na 1:1 počas finálového zápasu Slovenského pohára Slovnaft cup-u 2014/2015 vo futbale medzi AS Trenčín a FK Senica v Národnom tréningovom centre v Poprade 1. mája 2015. ...

Na snímke Ibrahim Rabiu z Trenčína sa teší zo streleného gólu na 1:1 počas finálového zápasu Slovenského pohára Slovnaft cup-u 2014/2015 vo futbale medzi AS Trenčín a FK Senica v Národnom tréningovom centre v Poprade 1. mája 2015. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Poprad 1. mája (TASR) - Finálový vrchol 46. ročníka futbalového Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2014/2015 v NTC Poprad sa hrá dnes v réžii AS Trenčín a FK Senica. Po prvom polčase je stav nerozhodný 1:1.

V novodobej histórii po osamostatnení ešte ani jeden z finálových aktérov v SP netriumfoval, Senica vo finále v roku 2012 prehrala v Bardejove so Žilinou 2:3 po predĺžení. Trenčania ešte ako Jednota získali SP v roku 1978 po výhrach 1:0 a 3:1 nad Slovanom Bratislava a následne vo finále Československého pohára prehrali s Baníkom Ostrava 0:1. Isté je, že druhá najvýznamnejšia futbalová trofej v krajine bude mať nového víťaza, ktorý na tróne nahradí MFK Košice. Finále sa hráť v dôstojnom prostredí novovybudovaného Národného tréningového centra v Poprade. Víťaz si zaistí miestenku v pohárovej Európe v 1. predkole Európskej ligy UEFA 2015/2016. V prípade, že aktuálny líder Fortuna ligy z Trenčína získa svoj historický majstrovský titul a dobyje aj Slovnaft Cup, právo účasti v EL prejde na zdolaného finalistu.

AS Trenčín - FK Senica 1:1 po polčase
36. Rabiu - 4. vlastný Čögley

AS Trenčín: Šemrinec - Čögley, Ramon, Rundič, Madu - Lobotka - Van Kessel, Rabiu, Bero, Guba - Jairo
FK Senica: Šulla - Opiela, Pavlík, Pillár, Čermák - Hušek, Kóňa - Dolný, Hlohovský, Kalabiška - Majtán

Obhajcovia trofeje Nórov nešetrili. Zborná vyhrala 6:2
Obhajca striebra na úvod sklamal. Fíni podľahli USA 1:5