22. júla 2015

Trenčín síce v Bukurešti vyhral, ale postup mu ušiel

Futbalisti AS ...

as trencin sa na travniku postavil bukuresti Futbalisti Trenčína vyhrávali v Bukurešti nad domácou Steauou už po prvom polčase 2:0. Zápas sa však hral pred prázdnymi tribúnami, a tak sa hráči nemohli dočkať podpory od fanúšikov.BUKUREŠŤ 22. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti AS Trenčín skončili svoje účinkovanie v Lige majstrov 2015/2016 už v 2. predkole. Slovenský šampión síce v stredajšej odvete na Národnom štadióne v Bukurešti zvíťazil nad domácou Steauou 3:2, ale keďže pred ôsmimi dňami v Žiline hráči 26-násobného rumunského majstra zvíťazili 2:0, postúpili do 3. predkola LM oni.

Hostia z Trenčína za 21 minút zmazali dvojgólové manko z prvého súboja v Žiline. V 13. min poslal AS do vedenia Brazílčan Wesley Moraes. V 21. min zvýšil Matúš Bero náskok hostí na 2:0. V druhom polčase domáci hráči zlepšeným výkonom vyrovnali na 2:2. Najprv v 57. min Muniru Sulley znížil na 1:2 a o tri minúty neskôr Grégory Tadé premeneným pokutovým kopom takmer vzal Trenčanom nádej na postup. V 84. min vykresal trenčiansku šancu gólovou hlavičkou Wesley Moraes, ale postupový gól už hostia nepridali.

Stretnutie Steaua Bukurešť - AS Trenčín sa hralo pred prázdnymi tribúnami Národného štadióna v Bukurešti. Rumunský klub pykal za fanúšikov, ktorí ešte v minulom ročníku Európskej ligy v súboji s Dynamom Kyjev vytiahli rasistický transparent.

Liga majstrov 2015/2016 - 2. predkolo (odvetný zápas):

Steaua Bukurešť - AS Trenčín 2:3 (0:2) - do 3. predkola LM postúpila Steaua Bukurešť
Góly: 57. Muniru, 60. Tadé (z pokut. kopu) - 13. Wesley Moraes, 21. Bero, 84. Wesley Moraes. ŽK: 61. Chipciu, 63. Muniru - 33. Bero, 67. Rundič, ČK: 74. Rundič (po 2. ŽK). Rozhodovali: Raczkowski - Obukowicz, Sokolnici (všetci Poľ.), bez divákov

Steaua: Cojocaru - Papp, Varela (35. Rapa), Tosca, Guilherme - Breeveld, Muniru - Popa, Stanciu (19. Hamroun), Chipciu – Tadé (82. Tahar)
AS: Šemrinec - Čögley (73. Ibrahim Rabiu), Ramón Rodríguez da Silva, Rundič, Madu Kingsley - Lobotka, Koolwijk, Bero - Jairo da Silva (87. Kleščík), Wesley Moraes, Van Kessel (64. Guba)

Rumuni zostali v šoku

Ambície Trenčanov hrať útočne so snahou zmazať dvojgólový náskok súpera z prvého zápasu neboli len slovami do vetra. Kontrola lopty a útočná kombinačná hra zdobili slovenského majstra od úvodných minút. Už v 8. min sa strelecky prejavil Jairo, ale netrafil bránku domácich.

V 13. min však prišla okulahodiaca akcia hostí. Po vtipnej narážačke sa po prihrávke Jaira k lopte dostal 18-ročný Brazílčan Wesley a z pár metrov prakticky do prázdnej bránky otvoril skóre - 0:1. O osem minút neskôr bolo už 2:0 pre Trenčanov. Ďalšia skvelá prihrávka Jaira z ľavej strany našla vo vnútri šestnástky Bera a ten bez problémov strelil gól - 0:2.

Rumuni boli v šoku, ale do konca prvého polčasu sa z neho spamätali a mali šance na zníženie. V 41. min hlavička Hamrouna chrbtom od bránky len tesne minula vzdialenejšiu žrď bránky Šemrinca. O pár minút neskôr bol už gólman AS prekonaný, ale na bránkovej čiare ho zastúpil Ramón. Ďalší gól však mohli pridať v nadstavenom čase aj hostia. Najprv Bero a po ňom aj Wesley v dobrých pozíciách neuspeli.

Odporúčame:

Trenčín sa nevzdáva, pred prázdnou tribúnou zabojuje o zvrat

Trenčín čaká odveta v predkole Ligy majstrov, diváci neprídu

Steaua bola na koni a držala sa ho

Druhý polčas sa začal ďalšou veľkou šancou hostí, ale Wesleyho strela bola zblokovaná na rohový kop. Postupom času sa aktivita opäť preniesla na domáce kopačky a Steaua sa dočkala dvoch "zlepených" gólov. V 57. min Ghančan Muniru Sulley parádou spoza šestnástky znížil na 1:2.

O tri minúty neskôr Čögley na hranici šestnástky šiel do súboja s Hamrounom až príliš dôrazne a keď sa Alžírčan ocitol na trávniku, poľský rozhodca ukázal na biely bod. Tadé jedenástku premenil, aj keď so šťastím, lebo loptu kopol do Šemrinca, ktorého prestrelil - 2:2.

Steaua bola na koni a nezišla z neho až do konca stretnutia. Akciám Trenčína zrazu chýbala ľahkosť a nápad z prvého polčasu, navyše v 74. min videl druhú žltú kartu Rundič a výrazne tým oslabil svoje mužstvo. Hostia však aj s desiatimi mužmi predsa len vymysleli zápletku.

Výborne hrajúci Jairo v 84. min nasmeroval center na hlavu Wesleyho a ten strelil druhý gól v zápase - 2:3. Postupový gól na 4:2 mal na nohe v 89. min Bero, ale brankár
a Cojocara z pár metrov nepreloboval. Odhodlaní Trenčania veľmi chceli postúpiť, no ani v nadstavenom čase sa im už štvrtý gól streliť nepodarilo.