18. decembra 2007

Tréner bol s výkonom Slovana spokojný

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 34. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: HK 36 Skalica - HKm Zvolen 4:2 (3:1, 1:1, 0:0) Góly: 3. Zálešák (Pálffy), 15. ...

BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov 34. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: HK 36 Skalica - HKm Zvolen 4:2 (3:1, 1:1, 0:0) Góly: 3. Zálešák (Pálffy), 15. Kocák (Pálffy, M. Ivičič), 18. J. Mikúš (Pálffy), 23. Pálffy (Gründling) - 18. L. Jurík (M. Chovan), 33. F. Turek (Dubec, Cebák) Vylúčení: 10:7 na 2 min, navyše: V. Vlk (Skalica) 10 min za nešportové správanie, J. Kopecký (Zvolen) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: P. Grečko - Ševčík, M. Novák, 3150 divákov Zostavy: Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Škápik - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, R. Hartmann - Šátek, F. Novák, Malík Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák, Babka, Štork - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Dubec, F. Turek, Krayzel - M. Chovan, Cibuľa, L. Jurík Útočník Miroslav Zálešák si lepší návrat na domáci ľad nemohol ani predstaviť, keď práve jeho gól v oslabení z tretej minúty získal Skaličanom vedenie - 1:0. Prvý Zálešákov gól v sezóne padol po ideálnej prihrávke Pálffyho. Druhú asistenciu si Pálffy pripísal v 15. min, keď jeho delovku tečoval Kocák medzi betóny Hudáčka - 2:0. Dve minúty pred koncom prvej časti sa Juríkovi podarilo streliť kontaktný gól. Hokejisti Skalice však bleskovo odpovedali a opäť bol pri tom Pálffy, ktorý medzi kruhy vysunul Mikúša a ten sa pred Hudáčkom nemýlil - 3:1. Na začiatku druhej časti výborne hrajúci Žigmund Pálffy zaznamenal aj gól. V oslabení ušiel obrancovi a bekendovou strelou zvýšil už na 4:1. Zvolenčania však neskladali zbrane a v 33. min dôrazný Turek usmernil puk do skalickej bránky - 4:2. V tretej tretine hra vygradovala, ale gól už nepadol. Sľubné šance Višňovského, Školiaka, Mikúša či Pálffyho a na druhej strane L. Čierneho zostali nevyužité. Skaličania si tak na konto pripísali zaslúžené tri body. Hlasy: Slavomír Chlebec (asistent trénera Skalice): "Sme radi, že sme tento duel, ktorý bol pre divákov zaujímavý, dotiahli do víťazného konca. Pomohol nám aj súper svojimi chybami a naštartoval nás gól, ktorý sme dali v oslabení. Mali sme zbytočne veľa vylúčených a sústredili sme sa viac na boj ako na hru. V poslednej časti nás Zvolen dostal pod tlak, ale bojovným výkonom sme výsledok udržali." Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvo kdekoľvek a v Skalici je to obzvlášť ťažké. Hneď v úvode sme v presilovke prihrali na gól súperovi. Tieto situácie musíme zahrať lepšie. Od polovice stretnutia sme mali veľa presiloviek, ale nevyužili sme ich. Dali sme síce kontaktný gól, ale o pár sekúnd sme dostali ďalší a stretnutie bolo prakticky rozhodnuté." MsHK Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) Góly: 3. Paroulek (D. Kusovský), 33. Krajči (Kučný, Kudrna), 47. Paroulek (Krajči, Kusovský), 50. Paroulek (Pokrivčák, Jánoš) - 14. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška), 52. Petran (Kuric, B. Pohanka) Vylúčení: 5:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Orolin, Brath, 1100 divákov Zostavy: Žilina: M. Laco - Kučný, D. Kusovský, Krčula, Kudrna, Pulpán, Špila - Krajči, R. Stantien, Paroulek - Važan, Jánoš, Pokrivčák - Hájnik, R. Tvrdoň, V. Baláž - Drábek, Sikorčin, Valášek L. Mikuláš: J. Laco - M. Grman, Jelínek, M. Droppa, Hyben, Petran, Rúfus, Kadlubiak, D. Rehák - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Lelkeš, Holečko, Bulík - F. Zúbek, Marek Hovorka, B. Pohanka - Macík, Kuric, M. Oravec Po reprezentačnej prestávke sa v Žiline hral od úvodných minút priemerný hokej. Domáci už v 3. min zásluhou Parouleka išli do vedenia, ale ako sa ukázalo, bol to na dlhé minúty jediný gól. Počas prvej tretiny sa hral vyrovnaný hokej a Liptáci v 14. min zásluhou Richarda Hunu využili zaváhanie v domácej obrane a vyrovnali stav stretnutia. V druhej časti mali viac z hry domáci Žilinčania. Tým sa podarilo využiť početnú prevahu piatich proti trom, keď Krajči vsietil ich druhý gól. Možnosť na zvýšenie náskoku mal ešte v 36. min skúsený Jánoš, ale sám pred brankárom Lacom mieril len do jeho betónov. Posledná tretina mala rovnako ako predchádzajúce dve dejstvá iba priemernú úroveň. Domáci využili početnú výhodu pri vylúčení súpera, keď autorom gólu bol Paroulek. Tomu sa podaril zaznamenať aj hetrik v 50. min a zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. V 52. min však Petran prestrelil žilinského gólmana - 4:2. Domáci trochu znervózneli, stav stretnutia sa však už nezmenil. Hlasy: Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Po predchádzajúcom zápase proti slovenskej dvadsiatke sme informovali, že niektorí hráči nepodali zodpovedné výkony. V dnešnom stretnutí to už bolo iné, vytvorili sme si gólové príležitosti, z ktorých sme štyri dokázali premeniť. Som spokojný s výsledkom a v určitej miere aj s predvedenou hrou." Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Podali sme slabý výkon, zle sme korčuľovali. Počas jednotlivých tretín sme nehrali to, čo sme si povedali pred zápasom. Bez nasadenia a túžby po víťazstve sa naozaj vyhrávať nedá." SkiPark MHK Kežmarok - Dukla Trenčín 3:5 (1:3, 1:2, 1:0) Góly: 3. B. Ihnačák (Slaninák, P. Gajdoš), 33. B. Ihnačák (P. Gajdoš, Slaninák), 60. Šechný (Drotár) - 8. Křetinský (Trochta), 14. V. Kútny (Kóňa), 15. Poljaček (V. Nemec, Křetinský), 31. V. Kútny (S. Saliji, Kóňa), 35. P. Mikuš (A. Kollár, Pardavý) Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Strapko na 5+DKZ min za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, Petrina (obaja Kežmarok) na 10 min za napadnutie zozadu, Hanzal na 5+DKZ min za napadnutie hlavy a krku, Homer (obaja Trenčín) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Smrek, Grečko, 1750 divákov Zostavy: Kežmarok: Klempa (15. J. Kučera) - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, J. Hrubý, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Fedor - Škovira, S. Pavličko, Pavol Segľa - P. Gajdoš, Slaninák, B. Ihnačák Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Malinský, P. Mikuš, Bobček, Osina - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - Čacho, Trochta, Marek Haščák - Hanzal, Kóňa, V. Kútny - S. Saliji, Poljaček Do vedenia išli ako prví domáci, keď v 3. min Ihnačák prekonal Hálu - 1:0. Trenčanov však gól nezaskočil a v 8. min skóroval z otvoreného priestoru Křetinský po Trochtovej akcii. Po prihrávke z ľavej strany útočného pásma prekonal kežmarského gólmana v 14. min aj Kútny - 1:2. Hneď po vhadzovaní iba o 10 sekúnd neskôr sa presadil Poljaček, ktorý využil rozladenosť domácich hokejistov po inkasovanom góle. V bránke Kežmarku vystriedal následne Klempu Kučera. Druhá tretina začala na oboch stranách nervózne, čo sa prejavilo aj na udelených vyšších trestoch. Kučera prvýkrát inkasoval v 31. min, keď sa v skrumáži pred bránkou najlepšie zorientoval Kútny - 1:4. V 33. min sa domácim podarilo znížiť, keď opäť Ihnačák po prihrávkach Gajdoša a Slanináka skóroval. Favorizovaným hosťom sa však podarilo streliť gól o dve minúty neskôr, keď Mikušova strela nešťastne padla za chrbát kežmarského gólmana. V tretej tretine sa Kežmarčania snažili s nepriaznivým stavom čosi urobiť, podarilo sa im však už len znížiť v 60. min zásluhou Šechného. Hlasy: Ján Vodila (asistent trénera Kežmarku): "Bol to otvorený, bojovný hokej s množstvom gólových príležitostí na jednej a druhej strane. Vyšiel nám úvod stretnutia a dali sme prvý gól. Potom však súper kurióznym spôsobom vyrovnal. Potom sme dostali dva zlepené góly a tie rozhodli o dnešnom zápase. Trenčín potvrdil, že bol favoritom duelu a odviezol tri body." Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Prvé tri zápasy sme nemohli dať Klempovi gól. Dnes nám tam však padlo skoro všetko, na čo sme siahli. Po prvom úspešnom zásahu Kežmarčanov sme sa po šťastných góloch dostali do vedenia. Hra sa potom rozdrobila vylúčeniami. Dali sme však ďalší gól a náskok sme udržali až do konca stretnutia. Prišli sme do Kežmarku zabodovať, a to sa nám aj podarilo." HK Ardo Nitra - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:3 (0:1, 3:1, 1:1) Góly: 28. Gálik (Rimmel, Vozdecký), 33. Gálik (König), 37. H. Ručkay (M. Chrenko), 59. Kmeč (Halász, J. Mihálik) - 14. V. Král (A. Kroták, Jarolín), 22. Buc (J. Halaj, Jabrocký), 57. Kasík (Jarolín, A. Kroták) Vylúčení: 10:10, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Jankovič, 2179 divákov Zostavy: Nitra: Konrád - Halász, T. Sedlák, Šimka, Petrmichl, Rimmel, König - Kmeč, J. Mihálik, Ľ. Kolník - Dornič, M. Chrenko, H. Ručkay - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Turoň, Bambúch, Korenko - A. Kroták, Jarolín, V. Král - Jabrocký, J. Halaj, Buc - Marcel Haščák, Kubus, Martin Segľa - E. Piatak V prvej tretine sa hralo prevažne pred bránkou hostí. K tomu Nitranom dopomohli aj štyri presilovky, ale bez gólového efektu. V 7. min domáci Chrenko skóroval, keď sa puk od žrde a Šimonovičovej korčule odrazil za bránkovú čiaru. Skôr ako sa tam dostal, však zaznel hvizd arbitra a ten po porade s videorozhodcom gól neuznal. Naopak, vedenia sa v 14. min ujali Popradčania, keď v prvej presilovke po prvej strele na bránku Nitry Konráda prekonal Král. V úvode druhej tretiny pridali hostia ďalší gól, keď sa do streleckej listiny zapísal Buc. V 28. min začali hráči Nitry zvrat v zápase úspešným zásahom Gálika v presilovke, ktorý uznal hlavný rozhodca Baluška až po porade s videorozhodcom. Ten istý hráč vyrovnal v 33. min po prihrávke Königa a v 37. min po vyhratom buly Chrenka poslal puk bez prípravy za Šimonovičov chrbát Ručkay - 3:2. Tretia časť bola v znamení tlaku Nitry. Hostia sa pred Konráda dostávali len pri presilovkách a jednu z nich aj využili, keď po prihrávke Jarolína vyrovnal Kasík. Šesťdesiatdva sekúnd pred koncom stretnutia poslal tvrdú strelu na bránku Popradu Halász, puk tečoval za Šimonovičov chrbát Kmeč a rozhodol tak o víťazstve domácich. Hlasy: Jan Neliba (asistent trénera Nitry): "Bol to pre nás ťažký zápas, pretože Popradu vyšiel začiatok. Potom sme ušli hrobárovi z lopaty, podržal nás brankár Konrád, vzchopili sme sa. Chlapcom musím poďakovať za zvrat v stretnutí." František Hossa (tréner Popradu): "Gratulujem Nitre k víťazstvu. Domáci zvíťazili zaslúžene vďaka nasadeniu a disciplíne. Vyhrávali sme 2:0, čo ale v hokeji nič neznamená a to sa aj potvrdilo. Nie som spokojný s výsledkom ani s prístupom hráčov k zápasu." Slovan Bratislava - MHC Martin 5:2 (3:0, 1:1, 1:1) Góly: 12. Srdínko (J. Kováčik, Döme), 14. Srdínko (Döme, J. Kováčik), 18. Sersen (Kuľha, Hruška), 39. Ľ. Pištek (Kapuš, Döme), 53. Ľ. Pištek - 25. M. Macho (Kolba), 60. L. Havel (Koložváry, B. Majeský) Vylúčení: 11:13 na 2 min, navyše: Sellars na 10 min za pokus o pichnutie, 10 min za napadnutie, DKZ za 2 vyššie tresty, Klepáč (obaja Martin) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Junek, Müllner, 5964 divákov Zostavy: Slovan: Hovi - Hruška, Hančák, J. Kováčik, Srdinko, Devečka, Sersen - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Lažo, Hreus, Döme - Gráčik, Ľ. Pištek, M. Kokavec Martin: Lakosil - Vantroba, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Kolba, Sellars, Dvořák - Török, M. Beran, L. Říha - Podstavek, Koložváry, L. Havel - Trokan, Mahdalík, Themár - Džerinš, M. Macho, Markovič Hneď v úvode šlágra 34. kola sa mohli hosťujúci Martinčania ujať vedenia, no zo súboja zoči-voči s Říhom vyšiel víťazne brankár Hovi. Aktívnejší Slovan sa snažil otvoriť skóre, ale Kuľha či Kokavec neboli úspešní. Domáci priaznivci sa dočkali gólu až v 12. min, keď po uplynutí dvojminútovej presilovky vystrelil Kováčik a jeho pokus tečoval za Lakosilov chrbát Srdínko - 1:0. O dve minúty už belasí viedli dvojgólovým rozdielom, keď Döme našiel spoza bránky voľného strelca prvého gólu a ten druhýkrát prestrelil martinského brankára. Necelé tri minúty pred prvou sirénou upravil pri presilovke o dvoch hráčov na 3:0 Sersen, ktorý strelou spomedzi kruhov vymietol pavučinu Lakosilovej svätyne. Hostia zdvihli hlavy v 25. min, keď Kolbova strela sa odrazom od mantinelu dostala k Machovi, ten trafil iba Hoviho. Gólman Slovana však nevedel, kde má puk a nešťastne si ho zrazil do vlastnej bránky - 3:1. Slovanisti nevyužili následne svoju tretiu početnú výhodu o dvoch hráčov. V závere druhého dejstva unikla dvojica Kapuš - Pištek a druhý menovaný upravil na 4:1. Piaty gól Slovana padol trochu kuriózne, keď priamo z buly Lakosila prekonal Pištek. Na konečných 5:2 upravil v 60. min hosťujúci Havel po peknej Koložváryho prihrávke. Hlasy: Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Som spokojný s hrou aj s výsledkom. Konečne sa nám aj doma podarilo hrať disciplinovane, nenechali sme súperovi priestor na góly. Plnili sme si svoje povinnosti a trpezlivo čakali na svoje šance, čo sa nám v konečnom účtovaní oplatilo." Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Vlastnou nedisciplinovanou hrou sme dostali Slovan na koňa a za nepriaznivého stavu 0:3 sa nám už hralo ťažko. Slovan vyhral zaslúžene, my sme nesklamali." SITa