16. marca 2019

Triatlonista Varga skončil v šprinte v Mooloolabe na 28. mieste

Na archívnej snímke slovenský triatlonista Richard Varga.

Na archívnej snímke slovenský triatlonista Richard Varga. Foto: TASR/Martin Baumann
Mooloolaba 16. marca (TASR) - Slovenský triatlonista Richard Varga skončil v sobotňajšom šprinte Svetového pohára v austrálskej Mooloolabe na 28. mieste. V pretekoch (750 m plávanie, 20 km cyklistika a 5 km beh) triumfoval Kanaďan Tyler Mislawchuk. Slovensko malo zastúpenie aj v ženskej kategórii Elite, Romana Gajdošová obsadila konečné 39. miesto. Zvíťazila domáca Ashleigh Gentlová.

SP - Mooloolaba

Muži: 1. Tyler Mislawchuk (Kan.) 52:14 min, 2. Brandon Copeland (Aus.) +5 s, 3. Valentin Wernz (Nem.) +7, ..., 28. Richard VARGA (SR) +1:07 min

Ženy: 1. Ashleigh Gentlová (Aus.) 58:15 min, 2. Renee Tomlinová (USA) +5 s, 3. Angelica Olmová (Tal.) +9, ..., 39. Romana GAJDOŠOVÁ (SR) +5:14 min