29. januára 2011

Triumfy AC Miláno a Lazia

V úvodnom sobotňajšom stretnutí 22. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011 zvíťazilo Lazio Rím nad Fiorentinou 2:0. Oba presné zásahy Rimanov zariadil mladý český ...

futbal lopta Foto: SITA, APRÍM 29. januára (WEBNOVINY) - V úvodnom sobotňajšom stretnutí 22. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011 zvíťazilo Lazio Rím nad Fiorentinou 2:0. Oba presné zásahy Rimanov zariadil mladý český útočník Libor Kozák. Prvý gól strelil v 69. min z pokutového kopu, druhý zaznamenal o štyri minúty neskôr po spolupráci s Giuseppem Scullim, pričom pre 21-ročného útočníka to boli v aktuálnej sezóne Serie A presné zásahy s poradovým číslom tri a štyri. Lazio sa v tabuľke priebežne dostalo na tretie miesto pred svojho mestského rivala AS.

Líder talianskej ligy AC Miláno zvíťazil na pôde Catanie 2:0 zásluhou gólov Brazílčana Robinha a švédskeho internacionála Zlatana Ibrahimoviča a upevnil si pozíciu na čele tabuľky. "Rossoneri" majú aktuálne sedembodový náskok pred Hamšíkovým Neapolom a rímskym Laziom, SSC však má ešte jeden duel k dobru. Debut v Serie A príliš nevyšiel posile Milánčanov z Bayernu Mníchov Markovi van Bommelovi, ktorý videl na začiatku druhého polčasu červenú kartu.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 22. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

Catania - AC Miláno 0:2 (0:0)
Góly: 58. Robinho, 85. Ibrahimovič, ČK: 54. Van Bommel (AC Miláno)
Tomáš Košický (Catania) bol na lavičke náhradníkov.

Lazio Rím - AC Fiorentina 2:0 (0:0)
Góly: 69. a 73. L. Kozák (prvý z pok. kopu)

Päťgólový Sigthórsson z Alkmaaru
Výsledky sobotňajších stretnutí 21. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže Eredivisie:

Vitesse Arnhem - Roda Kerkrade 5:2

PSV Eindhoven - Willem II Tilburg 2:1

AZ Alkmaar - VVV Venlo 6:1 - Ešte len 20-ročný islandský útočník Kolbeinn Sigthórsson (Alkmaar) strelil päť gólov.

Stretnutie De Graafschap - FC Utrecht odložili pre nepriaznivé počasie na nedeľu 30. januára o 14.30 h.