30. septembra 2011

Trnavskí futbalisti zdolali v predohrávke 11. kola Nitru

Výsledok predohrávky 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. FC Nitra - FC Spartak Trnava 1:3 (0:1) Gól: 76. N´Tuli - 6. R. Procházka, 55. Koro Koné, 89. M. Vyskočil, ...

zapas fc spartak trnava pfc levski so Nitra 30. septembra (WEBNOVINY) - Výsledok predohrávky 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

FC Nitra - FC Spartak Trnava 1:3 (0:1)

Gól: 76. N´Tuli - 6. R. Procházka, 55. Koro Koné, 89. M. Vyskočil, ŽK: 40. Ľ. Kolár, 42. I. Hodúr, 71. Šimončič - 57. T. Oravec, 78. P. Čarnota, ČK: 88. P. Čarnota (po druhej žltej), rozhodovali: Samotný - Kubačka, Bóllo, 2590 divákov

Nitra: Chudý - Harbuľák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Čirik (87. Gajdošík) - Šimončič, V. Gajdoš - Rák, I. Hodúr, Ľ. Kolár (46. N´Tuli) - Šimonek (59. R. Sloboda)
Trnava: Raška - P. Čarnota, Gross, Koubský, Ľ. Hanzel - R. Procházka, M. Kaščák, Karhan, M. Vyskočil - T. Oravec (82. Ciprys), Koro Koné (90+. L. Tomaček)

Prvý polčas sa začal vo výbornom tempe. Hosťujúci M. Vyskočil mieril nad bránku, domáci Šimončič sa nepresadil prízemnou strelou. Diváci sa však dočkali gólu už v 6. min, keď Koro Koné sklepol loptu Procházkovi a ten nekompromisne zakončil tvrdou strelou k ľavej žrdi - 0:1. Vyskočil to skúšal z rovnakej pozície v 15. min, no Chudý mal tentoraz situáciu pod kontrolou.

V 24. min Šimončič vypálil "delovku" zo strednej vzdialenosti, avšak ani tá sa neujala. Skóre sa nemenilo ani v 30. min pri Gajdošovom pokuse spoza šestnástky či Koného strele z otočky o sedem minút neskôr. Procházka pridal svoj ďalší pokus v 43. min, no lopta skončila len na bočnej sieti.

Po zmene strán "pálil" Rák z priameho kopu, Raška si však hravo poradil. Koné v 55. min zavŕšil svoje sólo od polovice ihriska gólom do šibenice a zvýšil náskok hostí. V 60. min mal po chybe Kolmokova na kopačke tutovku Karhan, no v koncovke bol nedôsledný. Domáci N´Tuli bol v dobrej pozícií v 71. min, no strieľal mimo.

Krátko potom Chudý zmaril Oravcovu hlavičku, na druhej strane udrel africký legionár v nitrianskom drese N'Tuli, ktorý po Hodúrovej prihrávke znížil - 1:2. V závere stretnutia Nitrania dostávali súpera do úzkych, no z tlaku už gól nevyťažili. Minútu pred koncom riadneho hracieho času Ciprys posnul loptu M. Vyskočilovi, ktorý spečatil víťazstvo Spartaka - 1:3

Hlasy:
Cyril Stachura (tréner Nitry): "Z hernej stránky sme dobre vstúpili do zápasu, držali sme loptu, súhlasím, že inkasovaný gól nás zaskočil. Mojim zverencom chýbal 'drajv', ktorý nám ukázal súper. Hral efektívne a priamočiaro, a preto zvíťazil."
Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Dali sme rýchly a nečakaný gól, ktorý prekvapil nitrianskeho brankára. Moji hráči však potom nevedeli držať loptu, na opačnej strane 'hrozil' tvorca hry Hodúr. Vyhrali sme zaslúžene, vypracovali sme si viac šancí ako domáci."