Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2019

Trump zrušil tlačovú konferenciu po summite NATOAmerický prezident Donald Trump (tretí zľava) počas pracovného obeda s členmi NATO v rámci summitu NATO 4. decembra 2019 vo Watforde. FOTO TASR/APZdieľať
Americký prezident Donald Trump (tretí zľava) počas pracovného obeda s členmi NATO v rámci summitu NATO 4. decembra 2019 vo Watforde. FOTO TASR/AP Foto: TASR
Londýn 4. decembra (TASR) - Americký prezident Donald Trump v stredu na Twitteri uviedol, že zrušil plánovanú tlačovú konferenciu po skončení summitu NATO, ktorý sa konal pri príležitosti založenia Aliancie vo Watforde neďaleko Londýna.


"Keď sa skončia dnešné stretnutia, vraciam sa do Washingtonu. Tlačovú konferenciu po skončení (summitu) NATO robiť nebudeme, lebo sme ich za dva dni absolvovali už dosť. Všetkým prajem šťastnú cestu!" napísal na Twitteri Trump.

Americký prezident sa vyjadril aj k zvyšovaniu výdavkov na obranu, ktoré od viacerých členských štátov NATO dlhodobo požaduje. "Za posledné tri roky sa podarilo dosiahnuť veľký pokrok. Ostatné štáty okrem USA sa dohodli, že za jeden rok zaplatia o 130 miliárd dolárov viac a do roku 2024 to bude 400 miliárd. NATO bude bohatšie a silnejšie ako kedykoľkvek predtým," uviedol americký prezident.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zlaté Moravce organizujú zbierku pre ľudí v núdzi
<< predchádzajúci článok
Centrum Bivio pre ľudí s mentálnym postihnutím funguje už rok

Trump zrušil tlačovú konferenciu po summite NATO - diskusné fórum čitateľov