Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. mája 2006

Tržby firmy Zentiva stúpli v 1. kvartáli na 510,5 mil. CZKTržby česko-slovenskej farmaceutickej firmy Zentiva sa v prvom kvartáli 2006 medziročne zvýšili o 12 % na 3,18 mld. CZK. Ako uviedla spoločnosť Zentiva, na náraste jej tržieb mala významný podiel ...Zdieľať

PRAHA 2. mája (WN/SITA, Reuters) - Tržby česko-slovenskej farmaceutickej firmy Zentiva sa v prvom kvartáli 2006 medziročne zvýšili o 12 % na 3,18 mld. CZK. Ako uviedla spoločnosť Zentiva, na náraste jej tržieb mala významný podiel minuloročná akvizícia rumunskej firmy Sicomed. V sledovanom štvrťroku sa však čistý zisk výrobcu generík Zentiva znížil o 13 % na 510,5 mil. CZK, a to hlavne kvôli vyšším marketingovým a finančným nákladom. Analytici v priemere odhadovali tržby vo výške 3,41 mld. CZK a čistý zisk 550 mil. CZK.

"Do konca prvého polroku očakávame ďalší mierny nárast tržieb a nižšie prevádzkové marže kvôli stimulom a nákladom na integráciu rumunskej dcérskej firmy," uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti Zentiva. Firma tiež zopakovala svoju prognózu na celý rok, v súlade s ktorou by mala dosiahnuť čistý zisk 2,2 mld. CZK, pričom by sa malo zdvojnásobiť tempo rastu tržieb.

Zentiva vznikla v roku 2003 zlúčením farmaceutických spoločností Léčiva Praha a Slovakofarma Hlohovec. Okrem SR, ČR, Poľska a Ruska pôsobí aj na Ukrajine, v Bulharsku, Rumunsku, pobaltských krajinách, Bielorusku a ďalších štátoch bývalého sovietskeho bloku. Zentiva sa zameriava predovšetkým na výrobu generických liekov, teda ekvivalentov originálnych liekov, ktorým už vypršala patentová ochrana.

(1 CZK = 1,316 SKK)

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dzurinda so Chiracom v Paríži o témach budúceho summitu EÚ
<< predchádzajúci článok
Reflex na TV Markíza porazil Noviny TV Joj

Tržby firmy Zentiva stúpli v 1. kvartáli na 510,5 mil. CZK - diskusné fórum čitateľov