18. októbra 2009

Turnaj WTA Tour v Osake - Premiérový triumf Stosurovej

Austrálčanka Samantha Stosurová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA Tour Japan Women´s Open Tennis 2009 v japonskej Osake. Vo finále podujatia na tvrdom povrchu s dotáciou 220-tisíc dolárov si tretia ...

OSAKA 18. októbra (WEBNOVINY) - Austrálčanka Samantha Stosurová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA Tour Japan Women´s Open Tennis 2009 v japonskej Osake. Vo finále podujatia na tvrdom povrchu s dotáciou 220-tisíc dolárov si tretia nasadená hráčka poradila s turnajovou štvorkou Francescou Schiavoneovou za 68 minút 7:5, 6:1. Po vyrovnanom prvom sete Stosurová definitívne zlomila odpor súperky brejkom na 3:1 v druhom dejstve. Schiavoneová sa už potom nedokázala pozviechať. Svetová pätnástka Storusová vybojovala premiérový titul na okruhu WTA Tour. Schiavoneová z jedenástich finálových účastí dosiahla len jedno víťazstvo.

Výsledky nedeľňajších finálových stretnutí dvojhry a štvorhry na tenisovom turnaji WTA Tour Japan Women´s Open Tennis 2009 v japonskej Osake (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku):

Dvojhra - finále:
Samantha Stosurová (3-Austr.) - Francesca Schiavone (4-Tal.) 7:5, 6:1

Štvorhra - finále:
Čchuang Čchia-ťung, Lisa Raymondová (1-Taiwan/USA) - Chanelle Scheepersová, Abigail Spearsová (JAR/USA) 6:2, 6:4