Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. septembra 2006

TwoOne odmieta rozhodnutie PMÚ o ohrození konkurenciePodľa vyhlásenia konzorcia, ktoré vyhralo tender na kúpu 66 % akcií bratislavského letiska, by sa dalo nájsť riešenie spojenia s viedenským letiskom, ktoré by zachovalo hospodársku súťaž BRATISLAVA 15. septembra ...Zdieľať

Podľa vyhlásenia konzorcia, ktoré vyhralo tender na kúpu 66 % akcií bratislavského letiska, by sa dalo nájsť riešenie spojenia s viedenským letiskom, ktoré by zachovalo hospodársku súťaž

BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) - Konzorcium TwoOne odmieta rozhodnutie slovenského Protimonopolného úradu (PMÚ), podľa ktorého by privatizácia 66-percentného podielu bratislavského letiska mohla narušiť hospodársku súťaž. Ako konzorcium uviedlo vo svojom piatkovom vyhlásení, podľa jeho názoru "by nebolo problémom nájsť riešenie prospešné pre zákazníkov, ako aj pre hospodársku súťaž. Návrhy konzorcia by umožnili nájsť riešenie, ak by bola ochota ho hľadať na oboch stranách."

Konzorcium ďalej tvrdí, že väčšina z 82 leteckých spoločností, ktoré PMÚ v súvislosti so skúmaním prípadu oslovil, nebolo proti plánovanému spojeniu bratislavského a viedenského letiska. Z trinástich leteckých spoločností, ktoré odpovedali, bolo jedenásť buď za, alebo sa vyslovili neutrálne. Len dve letecké spoločnosti boli proti spojeniu týchto dvoch letísk, z ktorých jedna už od jesene 2006 nebude lietať do Bratislavy, zdôraznilo konzorcium TwoOne vo vyhlásení.

"Konzorcium TwoOne, aby reagovalo na obavy z ohrozenia regionálnej leteckej prepravy, ponúklo špeciálnu tarifnú schému, ktorá mohla vyriešiť pochybnosti PMÚ. Táto schéma by tiež zaručila zachovanie hospodárskej súťaže v tomto segmente medzi bratislavským a viedenským letiskom," dodalo konzorcium.

Konzorcium TwoOne zahŕňa spoločnosť Flughafen Wien AG, ktorá prevádzkuje viedenské letisko, rakúsku banku Raiffeisen Zentralbank (RZB) a private equity skupinu Penta. Konzorcium vyhralo tender na kúpu 66-percentného podielu akcií bratislavského a košického letiska. V súvislosti s predajom akcií bratislavského letiska však PMÚ vydal v pondelok 11. septembra tohto roka negatívne rozhodnutie a Prezídium Fondu národného majetku SR prijalo v stredu 13. septembra uznesenie o odstúpení od privatizačnej zmluvy. V privatizačných zmluvách sa konzorcium TwoOne zaviazalo zaplatiť za 66 % akcií bratislavského letiska do štátneho rozpočtu 6 mld. Sk a ponúklo tiež peňažný vklad do letiska v sume 7,9 mld. Sk. Celkovo plánovalo do roku 2015 preinvestovať na letisku okolo 19 mld. Sk.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidenti V4 proti odkladu Schengenu
<< predchádzajúci článok
Extrémizmus je podľa Gašparoviča problémom jednotlivcov

TwoOne odmieta rozhodnutie PMÚ o ohrození konkurencie - diskusné fórum čitateľov