Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. septembra 2006

V priemyselnom parku v Leviciach už vyrábajú tri firmyV priemyselnej zóne Levice - Juh už spustili prevádzku traja investori, ďalší traja stavajú svoj závod a zvyšní traja začnú s výstavbou najneskôr na jar budúceho roku. Celkovo tam preinvestujú ...Zdieľať

NITRA 16. septembra (WEBNOVINY) - V priemyselnej zóne Levice - Juh už spustili prevádzku traja investori, ďalší traja stavajú svoj závod a zvyšní traja začnú s výstavbou najneskôr na jar budúceho roku. Celkovo tam preinvestujú vyše 6,5 miliardy korún. Ako pre agentúru SITA povedal primátor Levíc Štefan Mišák, v budúcom roku nájde v parku zamestnanie zhruba 1050 ľudí, v roku 2008 by to už malo byť 2100 ľudí. Voľné sú už len tri-štyri hektáre pôdy. Celkovo má priemyselný park 65 hektárov.


Ako ďalej agentúru SITA informoval Štefan Mišák, od júna 2005 vyrába obalovú techniku pre elektrotechnický a automobilový priemysel švédska firma Nefab Packaging. Preinvestovala tu 350 miliónov korún a zamestnala 120 ľudí. Jej závod stojí na pozemku s rozlohou 18 000 štvorcových metrov. Rakúsko-slovenská spoločnosť Globo Eastern Europe spustila v auguste prevádzku montážno-logistického centra interiérových svietidiel za 150 miliónov korún. Závod stojí na pozemku s rozlohou 32 524 štvorcových metrov, firma priniesla 49 nových pracovných miest. So skúšobnou prevádzkou už začala holandská firma Leaf International BV, ktorej celková investícia dosiahne zhruba miliardu korún. Orientovať sa bude na produkciu pretlačovaných výrobkov, pastiliek a poťahovaných sladkostí, ako aj balenie luxusných cukrárskych výrobkov. Závod stojí na pozemku s rozlohou
58 080 štvorcových metrov. Celkovo firma zamestná 470 ľudí.

Svoj závod už začala stavať talianska spoločnosť SaFoSa, ktorá sprivatizovala firmu de Miclén. V Leviciach bude vyrábať zubné pasty. Jej investícia predstavuje 412 miliónov korún, zamestná 120 až 160 ľudí a v priemyselnom parku zaberie 40 000 štvorcových metrov. S výstavbou začala aj kanadská spoločnosť Alcan Slovensko Extrusions, ktorá bude produkovať výlisky z mäkkých zliatin pre automobilový priemysel. Jej investícia dosiahne zhruba jednu miliardu korún. V závode s rozlohou 79 243 štvorcových metrov nájde prácu 200 ľudí. Výstavbu paroplynového cyklu za 1,75 miliardy korún už začala slovenská spoločnosť Slovintegra Energy. Teplom a elektrickou energiou bude zásobovať celý priemyselný park. Slovintegra zamestná 30 odborníkov.
Už čoskoro by mala začať stavať aj nemecká spoločnosť ZF Sachs Slovakia. Jej výroba sa bude týkať automobilového priemyslu, bližšie zatiaľ Mišák investíciu konkretizovať nechcel. Francúzska firma Ardenne a švédska Canfil by mali podľa Mišáka začať s výstavbou koncom tohto, resp. začiatkom budúceho roka. Ardenne bude produkovať bagrové lyžice, rýpadlá a iné komponenty do ťažkých strojov, Canfil bude vyrábať priemyselné filtre.

Pôvodný Priemyselný park Géňa, ktorý začali budovať v roku 2003, nedávno rozšírili o štyri hektáre a premenovali na Priemyselnú zónu Levice - Juh.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Afganská koalícia začala rozsiahlu ofenzívu
<< predchádzajúci článok
Pápež nesmierne ľutuje, že jeho slová urazili moslimov

V priemyselnom parku v Leviciach už vyrábajú tri firmy - diskusné fórum čitateľov