Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2011

Uhliarik odvolal riaditeľa bratislavskej nemocniceMinister zdravotníctva Ivan Uhliarik odvolal v piatok riaditeľa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNBA) Jozefa Sabola. Ako sa ...Zdieľať
uhliarik Minister zdravotníctva SR Ivan Uhliarik.Foto: Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo BRATISLAVA 29. mája (WEBMOVINY) - Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik odvolal v piatok riaditeľa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNBA) Jozefa Sabola. Ako sa uvádza vo vyhlásení ministerstva, Sabol stratil ministrovu dôveru, keď porušil jeho príkaz neprijímať žiadne rozhodnutia vyhlasovania alebo začínania výberových konaní. Príkaz sa netýkal iba výberových konaní v oblasti personálneho obsadzovania. Sabol však podľa ministerstva uzavrel v marci spolu šesť zmlúv na poskytnutie poradenských služieb, štyri z nich tesne pod hranicou 60 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), v súhrnnej hodnote 289 150 eur bez DPH.


Univerzitná nemocnica v Bratislave je najväčším zdravotníckym zariadením na Slovensku. Ku koncu marca 2011 vyprodukovala dlh vo výške viac ako 70 mil. eur. Na budúci týždeň nastúpi do UNBA kontrola ministerstva zdravotníctva. "Zvlášť v procese transformácie na akciovú spoločnosť je nesmierne dôležité, aby ju riadil človek, ktorý bude mať jasnú víziu a prinesie skutočné riešenia problémov, ktoré UNBA má. Žiaľ, pán Sabol túto moju predstavu nesplnil,“ uzavrel Uhliarik.

Sabola odvolanie podľa jeho vlastných slov prekvapilo. "Pri nástupe som od ministra dostal jasnú úlohu, a to začať s prípravou transformácie UNBA. Na tejto úlohe sme pracovali podľa plánu. Ostatné komentovať nebudem," uviedol Sabol v reakcii, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa UNBA Zuzana Čižmáriková.

Sabol sa stal riaditeľom UNBA v decembri minulého roku. Stal sa víťazom výberového konania, do ktorého sa prihlásili štyria uchádzači. Sabol bol predtým poverený vedením najväčšej slovenskej nemocnice po tom, ako minister Uhliarik odvolal koncom júla pre medializovaný odpredaj pozemkov na Kramároch pôvodného šéfa zariadenia Miroslava Vaďuru.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ozbrojenci z al-Kájdy obsadili južné mesto Zindžibar
<< predchádzajúci článok
Pred dovolenkou v zahraničí si skontrolujte cestovný pas

Uhliarik odvolal riaditeľa bratislavskej nemocnice - diskusné fórum čitateľov