Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. apríla 2019

UK v Bratislave vybuduje Centrum aktívneho starnutia pre seniorovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 16. apríla (TASR) - Priaznivé účinky pohybovej aktivity seniorov, ktorí patria medzi najpasívnejšiu skupinu obyvateľstva, chce implementovať nový projekt Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Vychádza pritom z doterajších výsledkov výskumu. Cieľom slovenských a rakúskych partnerov je zlepšiť podmienky na efektívne poskytovanie preventívnej starostlivosti a podpory zdravia seniorov, a tým prispieť k ich lepšej sociálnej inklúzii. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.


Projekt Centrum aktívneho starnutia predstavia na Fakulte telesnej výchovy a športu UK 25. apríla. Centrum aktívneho starnutia, v ktorom odborníci spoja najnovšie overené vedecké poznatky z oblasti pohybovej aktivity, poskytne komplexné pohybové programy pod dohľadom kvalifikovaných odborníkov zamerané na prevenciu a podporu zdravia seniorov. "Naše kompetenčné centrum poskytne seniorom – dobrovoľníkom program supervízovanej pohybovej aktivity zameraný na zlepšenie fyzickej zdatnosti, diagnostiku, ako aj inštruktážne školenia pre seniorov na vykonávanie pohybovej aktivity v domácom prostredí," priblížil odborný garant projektu Dušan Hamar.

"Je nesmierne dôležité odpovedať na súčasné potreby spoločnosti, a preto som v tejto súvislosti rád, že tento projekt priamo reaguje na ciele Stratégie EÚ na zabezpečenie inteligentného, udržateľného a inkluzívneho rastu a rešpektuje hlavné ciele, ktoré si EÚ stanovila dosiahnuť do roku 2020," povedal rektor UK Marek Števček. Projekt sa začal realizovať 1. marca a potrvá do 28. februára 2022.

Fakulta telesnej výchovy a športu UK spolupracuje na projekte s Inštitútom fyzikálnej medicíny v St. Pöltene v Rakúsku. Projekt programu cezhraničnej spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Piloti Air Nostrum zrušili ďalšie štrajky, protestné akcie pokračujú
<< predchádzajúci článok
Prognózy ECB sú príliš optimistické, tvrdia členovia Rady guvernérov

UK v Bratislave vybuduje Centrum aktívneho starnutia pre seniorov - diskusné fórum čitateľov