Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. marca 2024

Uniknutá nahrávka nemeckýh vojenských predstaviteľov je súčasťou ruskej informačnej vojny, uviedol nemecký minister obrany PistoriusÚnik rozhovoru nemeckých vojenských predstaviteľov je podľa nemeckého ministra obrany Borisa Pistoriusa súčasťou ruskej informačnej vojny proti Západu s cieľom vytvoriť ...Zdieľať
belgium_nato_defense_43338 676x451 3.3.2024 (SITA.sk) - Únik rozhovoru nemeckých vojenských predstaviteľov je podľa nemeckého ministra obrany Borisa Pistoriusa súčasťou ruskej informačnej vojny proti Západu s cieľom vytvoriť nezhody v Nemecku.

Nahrávku zverejnili v deň Navaľného pohrebu


Ruské štátne médiá v piatok zverejnili nahrávku, v ktorej nemeckí vojenskí predstavitelia hovoria o podpore Ukrajiny vrátane potenciálneho použitia striel dlhého doletu Taurus. Podľa Pistoriusa nie je náhoda, že ju zverejnili v deň pohrebu ruského opozičného politika Alexeja Navaľného.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Je to súčasť informačnej vojny, ktorú vedie (ruský vodca, pozn. red.) Putin. O tom niet pochýb. Je to hybridný útok zameraný na dezinformácie. Ide o rozdelenie. Ide o podkopanie nášho odhodlania," vyjadril sa Pistorius na brífingu v Berlíne. Zdôraznil pritom, že reagovať na to treba „obzvlášť uvážlivo, ale nie menej rozhodne".

Hranica vojnovej účasti vraj nebude prekročená


Nemecko je v súčasnosti druhý najväčší dodávateľ vojenskej pomoci po Spojených štátoch a tento rok svoju pomoc zintenzívňuje. S dodaním striel Taurus sa však kancelár Olaf Scholz zdráha, pričom poukazuje na riziko priameho zapojenia Nemecka do vojny na Ukrajine. Tieto strely majú dosah do 500 kilometrov a teoreticky by ich mohli použiť proti cieľom na ruskom území.

V spomenutej 38-minútovej nahrávke však dôstojníci diskutujú o teoretickej možnosti použitia rakiet na Ukrajine. Pistorius povedal, že dôstojníci v zázname vždy jasne dávali najavo, že „hranica vojnovej účasti... nebude prekročená".Zdroj: SITA.sk - Uniknutá nahrávka nemeckýh vojenských predstaviteľov je súčasťou ruskej informačnej vojny, uviedol nemecký minister obrany Pistorius © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Petržalka počas marca a apríla pristaví veľkokapacitné kontajnery v 84 lokalitách, ide o prevenciu voči tvorbe čiernych skládok
<< predchádzajúci článok
Ruský útok na mesto Kurachove v Doneckej oblasti si vyžiadal šestnásť zranených