Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. októbra 2021

Úrazové dávky sa na Slovensku zvýšia, nárast čaká aj jednorazové odškodnenieOd začiatku budúceho roka sa budú zvyšovať úrazové dávky. Úrazová renta a pozostalostná úrazová renta sa zvýšia o 1,6 percenta. V tlačovej správe o tom informovalaZdieľať
gettyimages 465130371 min 676x451 24.10.2021 (Webnoviny.sk) - Od začiatku budúceho roka sa budú zvyšovať úrazové dávky. Úrazová renta a pozostalostná úrazová renta sa zvýšia o 1,6 percenta. V tlačovej správe o tom informovala Sociálna poisťovňa.

Stúpne aj náhrada nákladov na pohreb


O 1,6 percenta vzrastú aj ďalšie úrazové dávky - jednorazové odškodnenie, náhrada nákladov spojených s liečením a náhrada nákladov spojených s pohrebom. Tieto dávky sú zo zákona obmedzené maximálnou sumou, ktorá sa tiež každý rok valorizuje.

Maximálna výška jednorazového odškodnenia manžela alebo manželky tak v budúcom roku bude 59 651,70 eura. Najvyššia možná výška úhrnu súm jednorazového odškodnenia nezaopatrených detí sa v budúcom roku zvyšuje na 59 651,70 eura.

Náhrada nákladov na liečbu bude vyššia


Maximálna výška náhrady nákladov spojených s liečením bude v budúcom roku predstavovať 29 826,30 eura. Maximálna suma náhrady nákladov spojených s pohrebom bude budúci rok vo výške 2 983,50 eura.

Na hodnotu 2 983,50 eura vzrastie aj maximálna výška úhrnu náhrad výdavkov spojených s pohrebom pre všetky fyzické osoby a nezaopatrené deti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Úrazové dávky sa na Slovensku zvýšia, nárast čaká aj jednorazové odškodnenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudí v hmotnej núdzi pribudlo, na sociálne dávky je odkázaných viac ako 120-tisíc obyvateľov
<< predchádzajúci článok
Zamestnanecké benefity pribúdajú. Ktoré sú medzi Slovákmi najobľúbenejšie?

Úrazové dávky sa na Slovensku zvýšia, nárast čaká aj jednorazové odškodnenie - diskusné fórum čitateľov