Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. decembra 2022

USA zvažujú, že označia Vagnerovcov za zahraničnú teroristickú organizáciuAdministratíva amerického prezidenta Joea Bidena zvažuje označenie ruskej žoldnierskej organizácie Vagnerovci za „zahraničnú teroristickú ...Zdieľať
africa_russian_mercenaries_52198 127e2d9aee3644f49da0d31c31356041 676x451 1.12.2022 (Webnoviny.sk) - Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena zvažuje označenie ruskej žoldnierskej organizácie Vagnerovci za „zahraničnú teroristickú organizáciu“. Referuje o tom spravodajský web CNN.


Podľa nemenovaného predstaviteľa USA zatiaľ nebolo prijaté žiadne konečné rozhodnutie a nie je jasné, ako ďaleko je administratíva od potenciálneho určenia tohto označenia vzhľadom na namáhavý právny proces pri prijímaní tohto rozhodnutia.

Tajný projekt ministerstva obrany?


Vagnerovci sú žoldnierska skupina, ktorú často označujú ako neoficiálne jednotky ruského vodcu Vladimira Putina. Od svojho vzniku v roku 2014 rozšírila svoju pôsobnosť na celosvetovej úrovni a bola obvinená z vojnových zločinov v Afrike, Sýrii a na Ukrajine.

Ruský disident a ľudskoprávny aktivista Vladimir Osečkin žijúci vo Francúzsku nedávno povedal, že bol v kontakte s nemenovaným bývalým „Vagnerovcom“, ktorý mu prezradil, že to nie je súkromná vojenská spoločnosť, ale tajný projekt ruského ministerstva obrany.

Oligarcha Prigožin sa priznal


Ruský oligarcha Jevgenij Prigožin, ktorý je známy ako „Putinov šéfkuchár“ pre svoje cateringové kontrakty s Kremľom, až donedávna popieral väzby na Vagnerovcov, ale v septembri sa priznal k založeniu a financovaniu tejto žoldnierskej skupiny v roku 2014 a začal otvorene hovoriť o ich zapojení do vojny na Ukrajine.


Zdroj: Webnoviny.sk - USA zvažujú, že označia Vagnerovcov za zahraničnú teroristickú organizáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DKV Mobility začala spoluprácu so spoločnosťou Elocity v Poľsku
<< predchádzajúci článok
Ak sa Mikulec nezbalí sám alebo ho Heger „nestiahne z obehu“, tak Borguľa zahlasuje aj za odvolanie premiéra