Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. decembra 2022

Ruskú stratégiu útokov na kritickú infraštruktúru oslabuje nedostatok vhodnej munícieRuské bombardovanie kritickej infraštruktúry na Ukrajine je podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne prvý príklad pokusu o realizáciu „kľúčového komponentu vojenskej ...Zdieľať
aptopix_russia_ukraine_war_70731 cb1df2dae36040f192e8fc73e30e864b 676x413 1.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské bombardovanie kritickej infraštruktúry na Ukrajine je podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne prvý príklad pokusu o realizáciu „kľúčového komponentu vojenskej doktríny" Moskvy.Ruské ozbrojené sily doktrínu Strategická operácia na zničenie kriticky dôležitých cieľov prijali v uplynulých rokoch. Podľa britského rezortu obrany zahŕňa „použitie rakiet dlhého doletu na zasiahnutie kritickej národnej infraštruktúry nepriateľského štátu, a nie jeho vojenských síl, aby demoralizovalo obyvateľstvo a v konečnom dôsledku prinútilo vodcov štátu kapitulovať“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.


Britské ministerstvo obrany vo svojom pravidelnom posudku vojny na Ukrajine uvádza, že „účinnosť stratégie je pravdepodobne oslabená, keďže Rusko už minulo veľkú časť svojich vhodných rakiet proti taktickým cieľom". „Ruské údery naďalej spôsobujú výpadky prúdu, čo vedie k nerozlišujúcemu, rozsiahlemu humanitárnemu utrpeniu na celej Ukrajine," konštatuje tiež Londýn.

Moskva od októbra opakovane útočí na energetickú a vodárenskú infraštruktúru na Ukrajine, čo zanechalo milióny ľudí bez prúdu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskú stratégiu útokov na kritickú infraštruktúru oslabuje nedostatok vhodnej munície © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda SR: Domácnostiam sa cena elektriny nezmení, cena plynu vzrastie o 15 %
<< predchádzajúci článok
Ľudia stratili vieru, že politika na Slovensku ešte niekedy môže byť iná, konštatuje Šimečka