Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. septembra 2020

Užite si teplé počasie, Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenieSlovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) ...Zdieľať
jesen slnko 676x449 15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti Facebook.


"Vo štvrtok postúpi od severu cez naše územie studený front, za ktorým k nám prenikne chladný vzduch a ochladenie pocítime už v noci na piatok," uviedli meteorológovia s tým, že nasledujúce noci budú ešte chladnejšie, pretože zoslabne vietor a nebude takmer žiadna oblačnosť. "Vzduch bude navyše suchý," doplnili.

V horských dolinách môže podľa meteorológov teplota klesnúť na hodnoty okolo nuly a aj v najteplejších oblastiach bude minimum nižšie ako desať stupňov Celzia. "Ojedinele, v dolinách a kotlinách, miestami treba počítať aj s prízemnými mrazmi," priblížili.

V piatok sa najvyššia denná teplota vyšplhá iba na 17 až 22 a v severnej polovici Slovenska bude väčšinou len okolo 15 stupňov Celzia. Takmer rovnaké teploty budú aj počas víkendu. Ochladí sa teda aj o viac ako desať stupňov Celzia, keďže na utorok aj stredu meteorológovia predpovedali 26 až 31 stupňov Celzia.

Vo štvrtok najvyššia denná teplota vystúpi na 23 až 28, v Žilinskom kraji a na severe východného Slovenska má byť 17 až 22 stupňov Celzia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Užite si teplé počasie, Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V meste Bílina vybuchol policajný sklad vyradenej munície (foto)
<< predchádzajúci článok
Čaputová reagovala na list europoslancov, zmena legislatívy o interrupciách by mala byť výsledkom diskusie

Užite si teplé počasie, Slovensko čaká koncom týždňa výraznejšie ochladenie - diskusné fórum čitateľov