Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2009

V artézskych studniach je zdraviu škodlivá vodaVoda v artézskych studniach na Záhradníckej a na Vlčanskej ulici v Šali nie je vhodná na pitie. Taký je záver Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre, ktorý robil rozbor vody. Mesto už ...Zdieľať
NITRA 3. augusta (WEBNOVINY) – Voda v artézskych studniach na Záhradníckej a na Vlčanskej ulici v Šali nie je vhodná na pitie. Taký je záver Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre, ktorý robil rozbor vody. Mesto už vyvesilo tabule s informáciou pre občanov, ktorí studne využívali. Voda na Vlčanskej ulici je nevhodná na pitie pre prítomnosť enterokokov, zvýšený počet mikroorganizmov kultivovaných pri 37 stupňoch Celzia, zvýšenú hodnotu farby, železa a mangánu.


Vo vode z artézskej studne na Záhradníckej ulici je dokonca zvýšený obsah arzénu. Ako agentúru SITA informovala Gabriela Brníková z referátu životného prostredia na šalianskej radnici, túto studňu bude treba uzavrieť úplne, pretože arzén z vody na rozdiel od rôznych mikróbov nezmizne ani časom. Voda nie je vhodná nielen na pitie, ale ani na polievanie záhrad. Obyvatelia, ktorí bývajú v okolitých domoch, budú podľa nej určite nespokojní, pretože majú porobené rozvody zo studne do svojich záhrad a túto vodu využívali roky.

Zvýšený obsah mangánu zistili hygienici aj v artézskej studni na Námestí Svätej Trojice, na pitné účely sa však môže využívať aj naďalej.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Silná búrka sa prehnala východom
<< predchádzajúci článok
Filipíny sa lúčili so zosnulou líderkou

V artézskych studniach je zdraviu škodlivá voda - diskusné fórum čitateľov