Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. marca 2006

V Bagdade v posledných hodinách zavraždili najmenej 55 ľudíIracká polícia objavila v utorok telá pätnástich ľudí v opustenom minibuse v Bagdade. Počet nájdených zavraždených ľudí za posledných 24 hodín tak vzrástol na najmenej 55, informovalo ministerstvo ...Zdieľať

BAGDAD 14. marca (WN/SITA/AP) - Iracká polícia objavila v utorok telá pätnástich ľudí v opustenom minibuse v Bagdade. Počet nájdených zavraždených ľudí za posledných 24 hodín tak vzrástol na najmenej 55, informovalo ministerstvo vnútra. Obete nájdené v minibuse mali zviazané ruky a nohy a mali strelné rany na hlavách a hrudiach, povedal major Falah al-Muhamadáví z ministerstva vnútra. Minibus s obeťami našli na hlavnej ceste medzi sunnitskými štvrťami Amaríja a Gazalíja v západnom Bagdade.

Už pred objavom 15 tiel v minibuse našli v Bagdade 40 zavraždených ľudí. Telá boli objavené v sunnitských aj šiitských oblastiach. Viaceré z nich vrátane štyroch, ktoré boli zavesené na stožiaroch elektrického vedenia, boli objavené vo štvrti Sadr City, kde bomby uložené v autách a mínometná paľba v nedeľu večer usmrtili najmenej 58 ľudí a viac ako 200 zranili. Hrozné nálezy zvýrazňujú obavy, že nedeľňajšie vražedné výbuchy v šiitskej štvrti môžu uvoľniť novú sériu sektárskeho vraždenia medzi irackou šiitskou väčšinou a sunnitskou menšinou.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DPB predpokladá v tomto roku prehĺbenie straty o 100 mil. Sk
<< predchádzajúci článok
Postoj k vízam USA nemenia, vedecká spolupráca má zelenú

V Bagdade v posledných hodinách zavraždili najmenej 55 ľudí - diskusné fórum čitateľov