11. októbra 2007

V Bangkoku Cibulkovej súboj s Kingovou prerušil dážď

Dominika Cibulková zatiaľ nedohrala svoj súboj 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour v thajskom Bangkoku (Tier III, dotácia 200 000 USD, tvrdý povrch vonku). Dramatické a vyrovnané stretnutie ...

BANGKOK 11. októbra (WEBNOVINY) - Dominika Cibulková zatiaľ nedohrala svoj súboj 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour v thajskom Bangkoku (Tier III, dotácia 200 000 USD, tvrdý povrch vonku). Dramatické a vyrovnané stretnutie piatej nasadenej Cibulkovej s Američankou Vaniou Kingovou prerušil v tajbrejku prvého setu pri setbale 18-ročnej Slovenky pri jej podaní za stavu 9:8 dážď. V hlavnom meste Thajska sa hrá na tvrdom povrchu značky plexipave vonku.

Cibulková (47. v rebríčku WTA Tour) mala v prvom sete skvelý úvod. Hneď v úvodnom geme svoju americkú súperku brejkla a vzápätí to potvrdila na 2:0. Od stavu 3:1 však Kingová (81. vo svetovom renkingu) zakontrovala troma gemami v rade a zrazu viedla 4:3. Set sa potom po hodine hry natiahol až do tajbrejku, ktorý mal tiež dramatický priebeh. Spočiatku mala navrch 18-ročná Kalifornčanka, ktorá v Bangkoku obhajuje titul z vlaňajška. Viedla už 3:0, ale jej slovenská rovesníčka vyrovnala na 3:3. Za stavu 3:5 to vyzeralo s Cibulkovou opäť zle, ale práve mladá Slovenka sa po chvíli dostala k prvému setbalu /6:5/. Kingová ho odvrátila a sama si tiež vybojovala možnosť ukončiť set za stavu 7:6. Nestalo sa, mladá Slovenka išla do vedenia 8:7 a aj 9:8, keď začalo pršať.

Dvojhra - 2. kolo:
Dominika Cibulková (5-SR) - Vania Kingová (USA) 6:6, *9:8 - prerušené pre dážď, Cibulková má výhodu podania