Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2011

V Bojnickej nemocnici ubudli dve výpovede lekárovV Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach stiahli výpoveď traja lekári, jeden z nich ju však opätovne podal. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ zariadenia Ladislav Gerlich. ...Zdieľať
lekar TRENČÍN 2. novembra (WEBNOVINY) - V Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach stiahli výpoveď traja lekári, jeden z nich ju však opätovne podal. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ zariadenia Ladislav Gerlich. "Boli to lekári, ktorí mali podľa novely Zákonníka práce len jednomesačnú výpovednú dobu," povedal.


Výpoveď podalo na konci septembra 53 lekárov zo 126, ktorí tu pracujú, čo je asi 40 percent. Výpovedná lehota momentálne beží 51 lekárom

Na miesta, z ktorých chcú lekári odísť, sa zatiaľ žiadni noví nehlásia. "Zatiaľ sme nezaznamenali žiadne žiadosti o zamestnanie od lekárov," tvrdí Gerlich. Pri riešení problému hromadného odchodu lekárov chce nemocnica usmernenie od kompetentných.

"To je zriaďovateľ - Trenčiansky samosprávny kraj a rezort - ministerstvo zdravotníctva. Tí majú zabezpečiť zdravotnú starostlivosť občanom, my len v rámci našich možností. Vedenie nemocnice môže organizovať činnosť len s tým, čo má," konštatoval.

V bojnickej nemocnici budú fungovať len tie činnosti, ktoré má personálne zabezpečené. Pri ostatných bude žiadať rozhodnutie zriaďovateľa a ministerstva o tom, kam majú byť smerovaní pacienti.

"Niektoré činnosti máme zabezpečené kompletne, niektoré čiastočne a niektoré nemáme," uviedol. Ohrozený je podľa Gerlicha chod viacerých oddelení, najmä operačného odboru. Ide o oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny, všeobecnej chirurgie, gynekológie a pôrodníctva, úrazovej chirurgie, urológie či krčné oddelenie.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Väčšina lekárov v Leviciach a Topoľčanoch chce odísť (31. 10. 2011)
 Žilinskí neurochirurgovia stiahli výpovede pod tlakom (28. 10. 2011)
 Noví lekári sa do trenčianskej nemocnice nehlásia (28. 10. 2011)
 Do celoslovenskej akcie sa myjavskí lekári nezapojili (28. 10. 2011)
 Ivan Uhliarik usmerňuje lekárov, čo majú zatajiť pacientom (26. 10. 2011)
 Vedenie prešovskej nemocnice popiera vydieranie lekárov (26. 10. 2011)
 Prešovskí lekári volajú po serióznom vyjednávaní (25. 10. 2011)
 Nemocnice majú krízové plány v prípade odchodu lekárov (25. 10. 2011)
 Uhliarik sa s odbormi nedohodol, hrozba výpovedí pretrváva (19. 10. 2011)
 Lekári údajne požadujú platy vo výške dve až štyritisíc eur (19. 10. 2011)nasledujúci článok >>
V košickej detskej nemocnici stiahli výpovede šiesti lekári
<< predchádzajúci článok
Líbyjskí povstalci po sebe strieľali v nemocnici