Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2011

V košickej detskej nemocnici stiahli výpovede šiesti lekáriV Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach dalo výpoveď 52 zo 152 lekárov. Riaditeľ nemocnice Peter Krcho pre agentúru SITA uviedol, že k 31. októbru stiahli výpovede šiesti lekári. Medzi nimi aj ...Zdieľať
deti KOŠICE 2. novembra (WEBNOVINY) – V Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach dalo výpoveď 52 zo 152 lekárov. Riaditeľ nemocnice Peter Krcho pre agentúru SITA uviedol, že k 31. októbru stiahli výpovede šiesti lekári. Medzi nimi aj predsedníčka závodného výboru základnej organizácie odborového zväzu pracovníkov v zdravotníctve.


„Najviac postihnuté je oddelenie detskej chirurgie, pretože z deviatich chirurgov podalo výpoveď sedem. Na detskej chirurgii sa budú operácie riešiť v spolupráci s I. chirurgickou klinikou Univerzitnej nemocnice L. Pasteura, kde sú špičkoví chirurgovia, ktorí tak ako v minulosti aj teraz často operujú detských pacientov,“ povedal Krcho. Podobne je na tom aj anestéziológia, kde podali výpoveď všetci traja anestéziológovia. Aj v tomto prípade rokujú s univerzitnou nemocnicou.

„Intenzívnu pediatriu plánujeme riešiť diferencovaným umiestňovaním pacientov podľa veku, napríklad malé deti do hmotnosti 3 500 g budú prijímať na klinike neonatológie a pri väčšom zaťažení kliniky budem viac prítomný na klinike aj ja ako intenzivista neonatológ. Na klinike neonatológie nepodal výpoveď nikto. Na tejto klinike pribudlo práve teraz šesť nových inkubátorov, pričom súčasne klinika disponuje aj ďalšími dôležitými prístrojmi, ktoré boli financované v rámci Národného neonatologického programu,“ povedal Krcho.

Na onkológii podalo výpoveď sedem z desiatich onkológov. „Lekári z detskej onkológie sú zastupiteľní pediatrami s dvoma atestáciami. Tu nevidíme problém. S vedením detskej onkológie sme dohodnutí na krízovom režime prevádzky,“ informoval Krcho. Ako zdôraznil, nebude ohrozené poskytovanie liečby, pretože nejde o väčšinu lekárov, ktorí chcú odísť. „V decembri sme aj po iné roky zabezpečovali len akútnych pacientov, pretože tento mesiac je v znamení vianočných príprav a čerpania dovoleniek personálu,“ uviedol Krcho.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Bojnickej nemocnici ubudli dve výpovede lekárov (2. 11. 2011)
 Väčšina lekárov v Leviciach a Topoľčanoch chce odísť (31. 10. 2011)
 Žilinskí neurochirurgovia stiahli výpovede pod tlakom (28. 10. 2011)
 Noví lekári sa do trenčianskej nemocnice nehlásia (28. 10. 2011)
 Do celoslovenskej akcie sa myjavskí lekári nezapojili (28. 10. 2011)
 Ivan Uhliarik usmerňuje lekárov, čo majú zatajiť pacientom (26. 10. 2011)
 Vedenie prešovskej nemocnice popiera vydieranie lekárov (26. 10. 2011)
 Prešovskí lekári volajú po serióznom vyjednávaní (25. 10. 2011)
 Nemocnice majú krízové plány v prípade odchodu lekárov (25. 10. 2011)
 Lekári údajne požadujú platy vo výške dve až štyritisíc eur (19. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Bank of Japan začala bankám poskytovať úvery v dolároch
<< predchádzajúci článok
V Bojnickej nemocnici ubudli dve výpovede lekárov