Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. októbra 2011

Vedenie prešovskej nemocnice popiera vydieranie lekárovVedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove v stredu reagovalo na utorňajšie protestné zhromaždenie členov Lekárskeho odborového združenia a lekárov, ktorí podali hromadné ...Zdieľať
presovski lekari volaju po seriozno PREŠOV 26. októbra (WEBNOVINY) - Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove v stredu reagovalo na utorňajšie protestné zhromaždenie členov Lekárskeho odborového združenia a lekárov, ktorí podali hromadné výpovede.


Vo vystúpení odborových predákov združenia lekárov zaznelo, že majú informácie o nátlaku na lekárov, ktorých riaditeľ prešovskej nemocnice údajne za zvýšenie platu a ponuky postu primára prehovára, aby stiahli výpovede. V stanovisku vedenie nemocnice uviedlo, že nepovažujú komunikáciu Lekárskeho odborového združenia cez médiá za vhodný spôsob vedenia dialógu.

„V súvislosti s výpoveďami lekárov nebol v našej nemocnici odvolaný žiadny primár a ani nebolo miesto primára sľúbené inému lekárovi. Nepredvolali sme žiadneho lekára v súvislosti s jeho výpoveďou a nikomu sme nesľúbili úpravu platu. So žiadnym lekárom sme nerokovali separátne,“ píše sa v stanovisku.

Hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková v e-mailovej reakcii uvádza, že každý lekár, ktorý mal v pláne ukončiť špecializačnú atestáciu v odbore v niektorom z jesenných termínov tohto roku, dostal súhlas a v súčasnosti je v Bratislave na atestačnom pobyte. Žiadnemu lekárovi neposlalo vedenie nemocnice „faktúru“ za školiace pobyty.

Manažment nemocnice ďalej tvrdí, že nie je pravda, že rokujú s lekármi separátne a že nekomunikujú s odbormi. „Len tento týždeň, 24. a 25. októbra, sme sa stretli s vedením oboch odborových zväzov na rokovaní o dodatku ku kolektívnej zmluve, ktorej platnosť vypršala. Odborári tam môžu predložiť všetky svoje návrhy a stanoviská k súčasnej situácii,“ píše sa v správe.

Vedenie prešovskej fakultnej nemocnice sa dlhodobo snaží dodržiavať Zákonník práce a pracovný poriadok v záujme bezpečnosti pacienta a riadneho poskytovania zdravotnej starostlivosti, uvádza sa v stanovisku.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ivan Uhliarik usmerňuje lekárov, čo majú zatajiť pacientom (26. 10. 2011)
 Prešovskí lekári volajú po serióznom vyjednávaní (25. 10. 2011)
 Nemocnice majú krízové plány v prípade odchodu lekárov (25. 10. 2011)
 Uhliarik sa s odbormi nedohodol, hrozba výpovedí pretrváva (19. 10. 2011)
 Lekári údajne požadujú platy vo výške dve až štyritisíc eur (19. 10. 2011)
 Lekárske odbory pokračujú v zbieraní výpovedí (17. 10. 2011)
 V Banskej Bystrici stiahli výpovede štyria lekári (13. 10. 2011)
 Lekári nitrianskej nemocnice výpovede nestiahnu (12. 10. 2011)
 Lekári výpovede nesťahujú, vraj nie je dôvod (12. 10. 2011)
 V Spišskej Novej Vsi dalo výpoveď 25 lekárov (12. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Na historicky prvú cestu sa vydal prelomový boeing
<< predchádzajúci článok
Smer-SD nechce spájať Kvorkovu kauzu s činnosťou strany