Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. marca 2019

V Bratislave sa koná medzinárodná konferencia k zdravému bývaniuIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Dano Veselský
Bratislava 14. marca (TASR) – Rozšírenie povedomia o potrebe zvýšenia energetickej hospodárnosti budov a adaptácia budov a obytného prostredia na zmenu klímy. To sú základné témy medzinárodnej konferencie na tému zdravého bývania, ktorá sa koná vo štvrtok od 14.00 h v Zrkadlovej sieni bratislavského Primaciálneho paláca. Organizuje ju Útvar hlavnej architektky mesta Bratislava a podujatie sa koná v rámci osvetovej kampane "Bývajme zdravo!".


Na konferencii svetoví architekti z Viedne a Paríža predstavia ich projekty obnovy a tiež súčasné spôsoby a štandardy vo výstavbe v európskom kontexte. "Ambasádori kampane "Bývajme zdravo!" predstavia súčasné témy v tvorbe mestského prostredia, navrhovania budov a obnove súčasného bytového fondu v kontexte zmeny klímy a energetickej hospodárnosti objektov," spresňuje hlavné mesto na svojom webe.

Cieľom konferencie je ukázať architektom, stavebným inžinierom, verejným činiteľom i zodpovedným úradníkom súčasné trendy a možnosti pri obnove a výstavbe bytového fondu s ohľadom na prebiehajúcu zmenu klímy a zvýšenie požiadavky na energetickú hospodárnosť budov. Podujatie sa sústredí na témy, ako sú energetická hospodárnosť bytového fondu, obnova panelových bytových domov, súčasne trendy a príklady obnovy bytových domov v zahraničí či architektúra a územné plánovanie v kontexte zmeny klímy.

Počas podujatia prebehne prezentácia posterov študentských výstupov z workshopu Panel_LUCK. Zmiešané tímy študentov z fakulty architektúry a stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave počas štvordňového workshopu navrhovali rekonštrukciu panelového bytového domu a jeho okolia v bratislavskej Petržalke. Viac informácií môžu nájsť záujemcovia na webe hlavného mesta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PODNIKATEĽA LADISLAVA B. ODSÚDILI NA PÄŤ ROKOV ODŇATIA SLOBODY
<< predchádzajúci článok
Morrison: Neohrozíme životy obyvateľov privedením extrémistov zo Sýrie

V Bratislave sa koná medzinárodná konferencia k zdravému bývaniu - diskusné fórum čitateľov