Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. júna 2009

V Divadle Aréna pribudne na jeseň klub umelcovRiaditeľ bratislavského Divadla Aréna Juraj Kukura nechce, aby malo jeho divadlo len staničný charakter, kde si ľudia kúpia lístok, pozrú predstavenie a vzápätí odídu domov. Podľa neho by malo žiť ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) - Riaditeľ bratislavského Divadla Aréna Juraj Kukura nechce, aby malo jeho divadlo len staničný charakter, kde si ľudia kúpia lístok, pozrú predstavenie a vzápätí odídu domov. Podľa neho by malo žiť divadlo po predstavení debatami. "Priestory, ktoré skultúrňujú aj mimo divadelnej sály, momentálne nie sú adekvátne tomu, čo ponúkame tam vnútri," povedal v rozhovore pre agentúru SITA Kukura. V spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom chce preto Aréna do konca októbra otvoriť na prvom poschodí klub umelcov.


V súčasnosti sa návštevníci Arény stretávajú vo foyer. Počas prestávok tam síce nájdu bufet, avšak len provizórne v priestoroch šatne. Od októbra by mali klub umelcov využívať na diskusie po predstaveniach. Kukura v nich plánuje usporadúvať aj sprievodné podujatia ako sú verejné čítania spisovateľov či koncerty. Podľa plánov ho budú môcť využívať aj zamestnanci divadla ako reštauračný priestor na obedy.Ideu klubu umelcov podporilo niekoľko mailov od nespokojných divákov, ktorí sa sťažovali. Načasovanie projektu do obdobia hospodárskej krízy Kukura nepovažuje za nešťastné. "Na Broadwayi bola najväčšia návštevnosť divadiel v histórii práve v čase krízy. Takže je to vhodné práve teraz dať ľuďom túto možnosť sa kultúrne vyžiť a zabudnúť na každodenné problémy," uviedol Kukura.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za Kráľom popu smúti aj arabský svet
<< predchádzajúci článok
Meteorologický satelit sa úspešne oddelil od rakety