Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. mája 2011

V Egypte zatkli strojcu násilností medzi moslimami a kresťanmiEgyptské úrady zadržali organizátora sektárskeho násilia medzi moslimami a kresťanmi, ktoré si ...Zdieľať
egypt koptski krestania Egyptskí koptskí kresťania pred budovou štátnej televízie v Káhire, kde postavili barikády.Foto: SITA/APKÁHIRA 10. mája (WEBNOVINY) - Egyptské úrady zadržali organizátora sektárskeho násilia medzi moslimami a kresťanmi, ktoré si cez víkend na predmestí Káhiry vyžiadali 12 obetí. Ministerstvo vnútra o tom informovalo na svojej stránke, neposkytlo však totožnosť zadržaného. Úrady v súvislosti s násilnosťami už zatkli celkovo 205 osôb.


Asi 1000 egyptských koptských kresťanov zatiaľ už tretí deň pokračuje v proteste pred sídlom štátnej televízie, ktorým chcú poukázať na stupňujúce sa násilie voči ich komunite ako aj na slabú ochranu zo strany štátu.
Násilnosti sa odohrali v severozápadnej časti Káhiry Imbaba. Zranenia utrpelo najmenej 232 ľudí. Medzi obeťami sú štyria kresťania a šesť moslimov, zvyšné dve telá zatiaľ ešte neidentifikovali. K násilnostiam prišlo po tom, ako moslimovia zaútočili na koptský kostol, ktorý podpálili. Príčinou bola fáma, že v svätostánku zadržiavajú kresťanku, ktorá chcela údajne konvertovať na islam.

Kopti, ktorí tvoria asi 10 percent z 80 miliónovej egyptskej populácie, sa často sťažujú na zastrašovanie a systematickú diskrimináciu. Ich komunita je často terčom sektárskych útokov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvý automobil s logom ŠKODA vyšiel na cesty pred 85 rokmi
<< predchádzajúci článok
Nadácia Križovatka darovala dva monitory dychu novorodencov