Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. februára 2018

V Hradci Králové sa začal mimoriadny 40. zjazd ČSSDNa ilustračnej snímke podpredseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Jan Hamáček.Zdieľať
Na ilustračnej snímke podpredseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Jan Hamáček. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Praha/Hradec Králové 18. februára (TASR) - V meste Hradec Králové sa v nedeľu dopoludnia začal zjazd Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD), na ktorom si jeho delegáti vyberú nového predsedu strany. Informoval o tom spravodajský server iDNES.cz.


Kandidátmi na predsedu strany sú jej úradujúci predseda Milan Chovanec, ako aj podpredseda Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Jan Hamáček, bývalý juhočeský hajtman Jiří Zimola, bývalý šéf vojenského spravodajstva Miroslav Krejčík, poslanec a olomoucký primátor Antonín Staněk, starostka mesta Česká Lípa Romana Žatecká, riaditeľ knižnice v meste Polička a mestský poslanec Jan Jukl a člen strany z mesta Slatiňany Jiří Sokol.

Mimoriadny 40. zjazd, ktorého sa zúčastňuje 570 delegátov, naznačí aj to, aká bude podoba vlády na nasledujúcich niekoľko rokov. Na zjazde na úvod vystúpi aj český prezident Miloš Zeman, ktorý stál na čele ČSSD v rokoch 1993-2001. Hosťom zjazdu ČSSD je aj slovenský premiér Robert Fico.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koalícia môže výbor Ľ. Galka paralyzovať, stratu platov však neriskuje
<< predchádzajúci článok
Zamestnávatelia môžu žiadať o dotácie na rekvalifikáciu pracovníkov

V Hradci Králové sa začal mimoriadny 40. zjazd ČSSD - diskusné fórum čitateľov