Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2007

V kauze 10-mil. podvodu chýba jeden dôkazSenát Okresného súdu Košice I dnes odročil pojednávanie v kauze 10-miliónového podvodu. Ako zdôraznil predsedajúci, stalo sa tak pre chýbajúci listinný dôkaz. Poškodený, ktorý ho mal zaslať ...Zdieľať

KOŠICE 8. novembra (WEBNOVINY) – Senát Okresného súdu Košice I dnes odročil pojednávanie v kauze 10-miliónového podvodu. Ako zdôraznil predsedajúci, stalo sa tak pre chýbajúci listinný dôkaz. Poškodený, ktorý ho mal zaslať súdu, sa pred pojednávaním ospravedlnil a prisľúbil, že dokument doručí najneskôr do 15 dní. V kauze súd dosiaľ vypočul 10 svedkov. „Nebyť nedoručeného listinného dôkazu, súd dnes už mohol vyniesť rozsudok. Chýba už len tá jedna listina,“ zdôraznil predsedajúci.

V kauze je z pokračujúceho trestného činu podvodu obžalovaný 53-ročný Jozef G., ktorý sa ako konateľ spoločnosti HKT, s.r.o Košice dopustil troch skutkov súvisiacich so zmluvami o postúpení pohľadávok. Podľa prokurátora uzatváral tieto zmluvy s úmyslom obohatiť sa na úkor iných.

Aj keď obžalovaný pred súdom priznal uzatvorenie zmlúv s firmami Železničné stavby, S.V.I.M., Kame Slovakia Group a Izaqua - František Č., opakovane zdôraznil, že popiera akúkoľvek trestnoprávnu zodpovednosť svojho konania. „Nemal som v úmysle nikoho podviesť, alebo sa na niečí úkor obohatiť. Išlo o biznis, ktorý bol založený na kupovaní a predávaní pohľadávok,“ uviedol.

Obžalovaný pred súdom uviedol, že počas svojich podnikateľských aktivít mal mnoho obchodných partnerov a všetky svoje záväzky chce splatiť. Vo vzťahu k jednej z firiem už tak aj robí – postupne vraj znižuje výšku svojho dlhu, čo by mal potvrdiť chýbajúci listinný dôkaz. „Súd na tento dôkaz čaká a preto bolo pojednávanie odročené na 27. novembra,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tréning pre pomáhajúce profesie v práci s trestanými osobami
<< predchádzajúci článok
Po havárii amerického vrtuľníka v Taliansku päť mŕtvych

V kauze 10-mil. podvodu chýba jeden dôkaz - diskusné fórum čitateľov