Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2011

V Nitre je situácia kritická, ošetrujú len akútne stavyK dnešnému dňu eviduje Fakultná nemocnica v Nitra 46 výpovedí. Za posledné dva dni stiahlo svoju výpoveď 10 lekárov. Do práce zároveň nastúpili dvaja novoprijatí lekári. Agentúru SITA ...Zdieľať
dieta NITRA 1. decembra (WEBNOVINY) – K dnešnému dňu eviduje Fakultná nemocnica v Nitra 46 výpovedí. Za posledné dva dni stiahlo svoju výpoveď 10 lekárov.


Do práce zároveň nastúpili dvaja novoprijatí lekári. Agentúru SITA o tom informoval námestník riaditeľa nemocnice Peter Mondek.

Len akútnu zdravotnú starostlivosť poskytujú oddnes všetky chirurgické odbory, Klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny, detské oddelenie, neurológia, otorinolaryngológia a urológia. „U nás nepodal výpoveď ani jeden chirurg – či už neurochirurg, cievny chirurg či gynekológ, no prevádzku chirurgických odborov paralyzujú výpovede lekárov Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ povedal Mondek. Chýbajú totiž anestéziológovia.

Sú aj pracoviská, ktoré budú v prevádzke bez obmedzenia - infekčné, psychiatria alebo onkológia. Operačné zákroky na december už nemocnica v poslednom období neobjednávala. Tým pacientom, ktorí už boli objednaní, teraz termíny zruší. „Budeme ich evidovať a okamžite, ako sa situácia stabilizuje a prejdeme na plnú prevádzku, budeme ich postupne pozývať k výkonom,“ uviedol Mondek.

Núdzový stav vláda v Nitre nevyhlásila napriek tomu, že vedenie nemocnice požiadalo o jeho vyhlásenie na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny, neurológii, otorinolaryngológii a na detskom oddelení.

„Ministerstvo to vyhodnotilo tak, že situácia v Nitrianskom kraji je relatívne priaznivá v porovnaní napríklad so Žilinským krajom,“ informoval Mondek. Podľa jeho odhadu potrvá poskytovanie len akútnej zdravotnej starostlivosti v Nitre minimálne celý december. „Závisieť to bude od toho, či sa vrátia lekári, ktorí podali výpovede. Ak áno, na pôvodnú prevádzku sa dá nabehnúť v priebehu jedného týždňa,“ dodal.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pokojne oddychujte, vyzývajú lekárov odborárski bosovia (1. 12. 2011)
 Z topoľčianskej nemocnice odišlo 15 lekárov (1. 12. 2011)
 Chirurgovia z detskej fakultnej nemocnice do práce neprišli (1. 12. 2011)
 Zdravotníctvo v kríze: Sledujeme situáciu v nemocnicach (1. 12. 2011)
 Lekárom v Trnave klopú na dvere s príkazmi do práce (1. 12. 2011)
 V nemocnici v Banskej Bystrici chýba takmer 150 lekárov (1. 12. 2011)
 Žilinská nemocnica prišla o 90 lekárov (1. 12. 2011)
 V bojnickej nemocnici stiahlo výpoveď 16 z 51 lekárov (1. 12. 2011)
 Lekári z košickej detskej fakultnej prišli predsa do práce (1. 12. 2011)
 Lekári z Fakultnej nemocnice Trenčín sú chorí (1. 12. 2011)nasledujúci článok >>
Belgickí politici sa dohodli na podobe koaličnej vlády
<< predchádzajúci článok
Piloti Českých aerolínií začali štrajkovať