Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2011

Zdravotníctvo v kríze: Sledujeme situáciu v nemocnicachLekári sa s vládou nedohodli. Od štvrtka tak 1200 lekárov prišlo o prácu. Dohoda sa nezrodila ani po deviatich hodinách rokovania. Priebežný stav v slovenských ...Zdieľať
lekar pacient AKTUALIZOVANÉ: 18:22


BRATISLAVA 1. decembra  - Lekári sa s vládou nedohodli. Od štvrtka tak 1200 lekárov prišlo o prácu. Dohoda sa nezrodila ani po deviatich hodinách rokovania.


Priebežný stav v slovenských nemocniciach

Nemocnice nemôžu rátať s lekármi z Českej republiky
Slovensko nemôže rátať s pomocou lekárov z Českej republiky. Nemocnice v Brne, Hodoníne a Prahe pre agentúru Mediafax potvrdili, že lekári nemajú záujem o výpomoc, pričom personálne stavy v jednotlivých zariadeniach to ani nedovoľujú.

Martin sa bráni: Ošetrujeme i cudzích pacientov
Univerzitná nemocnica v Martine popiera informácie, že by neprijímala pacientov z iných nemocníc.

Nemocnice Žilinského kraja sa o akútne stavy zatiaľ starajú
Nemocnice v Dolnom Kubíne, Čadci, Liptovskom Mikuláši a Trstenej momentálne dokážu zabezpečiť akútnu zdravotnú starostlivosť pre všetkých pacientov.

V Prešove čakal pacientov oznam: Ošetrujeme len akútne stavy
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove s platnosťou od dnešného dňa zrušili plánované operácie na všetkých chirurgických oddeleniach.

Lekári z Fakultnej nemocnice Trenčín sú chorí
Lekári zo štyroch oddelení Fakultnej nemocnice Trenčín dnes nenastúpili do práce, sú práceneschopní. Chýba osem lekárov z interného, sedem z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, štyria gynekológovia a dvaja pediatri.

Z topoľčianskej nemocnice odišlo 15 lekárov
Z nemocnice v Topoľčanoch odišlo k dnešnému dňu 15 lekárov. Pôvodne tu bolo výpovedí 46, v stredu ráno ich ešte bolo 38. Spolu 23 lekárov teda stiahlo výpoveď v posledný možný deň. Nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť v plnom režime, vrátane plánovaných operácií.

Lekárom v Trnave klopú na dvere s príkazmi do práce
Príkazy na prácu bývalým zamestnancom Fakultnej nemocnice (FN) v Trnave, ktorí si ich zatiaľ neprevzali, budú doručovať pracovníci Obvodného úradu v Trnave.

Chirurgovia z detskej fakultnej nemocnice do práce neprišli
V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave (DFNsP) dnes nenastúpilo do práce 39 lekárov, jediným oddelením, ktoré poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť ostáva Klinika detskej chirurgie, kam vo štvrtok do práce neprišlo 19 lekárov z tridsiatich.


V nemocnici v Banskej Bystrici chýba takmer 150 lekárov
Obe fakultné nemocnice v Banskej Bystrici - detská aj Rooseveltova - zabezpečujú oddnes v plnom rozsahu len neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

V Nitre je situácia kritická, ošetrujú len akútne stavy
Vo Fakultnej nemocnici Nitra chýba 46 lekárov, preto nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť. Väčšinu oddelení paralyzovali výpovede lekárov Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny. Núdzový stav sa Nitry podľa vlády netýka.

Žilinská nemocnica prišla o 90 lekárov
Žilinská fakultná nemocnica prišla dnešným dňom o 90 lekárov, ktorí trvali na svojich výpovediach. Pracovné príkazy v rámci núdzového stavu nemocnica doručila zatiaľ len približne polovici z nich. Podľa informácií agentúry SITA približne 45 lekárov, ktorí si príkazy neprevzali, dnes do nemocnice neprišli. Nemocnica sa zvláda postarať o urgentné prípady.

V bojnickej nemocnici stiahlo výpoveď 16 z 51 lekárov
Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach má do dnešného dňa na stole 35 výpovedí. Na základe pracovného príkazu riaditeľa nemocnice však všetci lekári prišli do práce.

Lekári z košickej detskej fakultnej prišli predsa do práce
Košická detská fakultná nemocnica funguje vo štvrtok v bežnom režime.

V Považskej Bystrici nestiahli výpovede iba dvaja lekári
Na výpovedi v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici trvajú dvaja zamestnanci. Jeden z nich robí na plný úväzok, v druhom prípade ide o zamestnanca, ktorý v nemocnici pracuje len na štvrtinový úväzok. Považskobystrická nemocnica vo štvrtok funguje v zabehnutom režime poskytovania zdravotnej starostlivosti.
 

Najdôležitejšie telefónne čísla pre pacientov


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pokojne oddychujte, vyzývajú lekárov odborárski bosovia (1. 12. 2011)
 Žilinská nemocnica prišla o 90 lekárov (1. 12. 2011)
 V Nitre je situácia kritická, ošetrujú len akútne stavy (1. 12. 2011)
 V nemocnici v Banskej Bystrici chýba takmer 150 lekárov (1. 12. 2011)
 Lekárom v Trnave klopú na dvere s príkazmi do práce (1. 12. 2011)
 Chirurgovia z detskej fakultnej nemocnice do práce neprišli (1. 12. 2011)
 Z topoľčianskej nemocnice odišlo 15 lekárov (1. 12. 2011)
 Lekári z Fakultnej nemocnice Trenčín sú chorí (1. 12. 2011)nasledujúci článok >>
Austrálsku vládu pre cigarety žaluje druhý tabakový gigant
<< predchádzajúci článok
Lekárom v Trnave klopú na dvere s príkazmi do práce