20. decembra 2008

V piatok na ľade štyria Slováci, s bodom len Višňovský

V piatkových zápasoch kanadsko-americkej NHL boli v akcii štyria slovenskí hokejisti. Do kanadského bodovania sa spomedzi nich zapísal jedine Ľubomír Višňovský, ktorý prihrával na prvý gól ...

NEW YORK 20. decembra (WEBNOVINY) - V piatkových zápasoch kanadsko-americkej NHL boli v akcii štyria slovenskí hokejisti. Do kanadského bodovania sa spomedzi nich zapísal jedine Ľubomír Višňovský, ktorý prihrával na prvý gól Edmontonu v zápase s Anaheimom (2:3). Napriek 53 strelám na bránku hosťujúceho Hillera, ktorého päťkrát ohrozil aj Višňovský, si po samostatných nájazdoch odviezli dva body hráči Anaheimu. Päť striel na bránku Islanders vyslal aj Marián Gáborík a hoci sa ani jedna z nich neujala, jeho Minnesota sa tešila z jasného víťazstva 4:1 nad "ostrovanmi" z New Yorku. V Buffale sa stretli na ľade obranca domácich Andrej Sekera s útočníkom Los Angeles Michalom Handzušom. Spokojnejší odchádzal Sekera, keď "šable" poslali "kráľov" domov z päťgólovou nádielkou. Víťazstvo New Jersey nad Ottawou 5:1 zariadil dvoma gólmi a dvoma asistenciami Patrik Eliáš. O výhre Chicaga na horúcej pôde v Calgary (3:2) rozhodol v 23. sekunde predĺženia Duncan Keith. Výsledky - piatok: New Jersey - Ottawa 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) Buffalo - Los Angeles 5:0 (1:0. 2:0, 2:0) Minnesota - New York Islanders 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) Edmonton - Anaheim 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0.1, 2:0 - 0:0, 0:1) - Ľubomír Višňovský (Edmonton) 0+1 Calgary - Chicago 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1) SITA