20. decembra 2008

Suverénny Nór Berger, Slováci bez bodu

Suverénnym víťazom rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene sa stal Nór Lars Berger. Skúsený 29-ročný biatlonista načal už svoju ...

HOCHFILZEN 20. decembra (WEBNOVINY) - Suverénnym víťazom rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene sa stal Nór Lars Berger. Skúsený 29-ročný biatlonista načal už svoju druhú desiatku pódiových umiestnení v pretekoch SP, pohľad z najvyššieho stupienka si vychutnával po štvrtý raz, naposledy to však bolo ešte 11. marca 2004 v domácom Holmenkollene. Zaujímavosťou je, že všetky prvenstvá si vybojoval práve v rýchlostných pretekoch. V Hochfilzene k tradične vynikajúcemu bežeckému výkonu pridal netradične aj bezchybnú streľbu, a tak mal v cieli pred svojím krajanom Alexandrom Osom, ktorý obsadil striebornú pozíciu, vyše polminútový náskok. Bronz si vybojoval Rus Dmitrij Jarošenko. Na štart nenastúpil vedúci pretekár celkovej klasifikácie i hodnotenia disciplíny Nór Emil Hegle Svendsen. Žlté štartové číslo mu však napriek tomu ostalo, červené pre lídra rýchlostných pretekov si po Novom roku vo 4. kole v nemeckom Ruhpoldingu (14. - 18. januára) oblečie Poliak Tomasz Sikora. Slovákom sa preteky nevydarili. Najlepším bol Marek Matiaško na 48., teda už nebodovanom mieste. Dušan Šimočko skončil o trinásť pozícií za ním šesťdesiaty prvý, Pavlovi Hurajtovi patrila v 125-člennom štartovom poli 106. priečka a Mateja Kazára klasifikovali hneď za ním na 107. mieste. Popoludní sú na programe rýchlostné preteky žien na 7,5 km, v nedeľu 3. kolo SP v Hochfilzene vyvrcholí pretekmi štafiet v oboch kategóriách. Výsledky - rýchlostné preteky mužov na 10 km: Lars Berger (Nór.) 25:23,1 min (0 trestných okruhov), 2. Alexander Os (Nór.) +37,9 s (1), 3. Dmitrij Jarošenko (Rus.) +39,8 (0), 4. Carl Johan Bergman (Švéd.) +51,6 (1), 5. Vincent Defrasne (Fr.) +58,3 (0), 6. Michael Greis (Nem.) 1:02,3 (0), 7. Christoph Sumann (Rak.) +1:06,4 (1), 8. Tomasz Sikora (Poľ.) 1:12,0 (1), 9. Simon Fourcade (Fr.) +1:12,1 (0), 10. Ivan Čerezov (Rus.) +1:14,3 (1), ... 48. Marek Matiaško +2:22,3 (1), 61. Dušan Šimočko +2:33,8 (2), 106. Pavol Hurajt +4:30,0 (5), 107. Matej Kazár (všetci SR) +4.37,2 (3) SITA

Triumf Slepcovovej, najlepšia zo Sloveniek Kuzminová 38.