Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. novembra 2007

V Prešove pochovali bratov, ktorí tragicky zahynuli v NemeckuNa Hlavnom cintoríne v Prešove dnes pochovali bratov 35-ročného Patrika a 32-ročného Jaroslava Vykoupilovcov, ktorí zahynuli na stavbe tepelnej elektrárne pri nemeckom meste Grevenbroich neďaleko ...Zdieľať

PREŠOV 5. novembra (WEBNOVINY) – Na Hlavnom cintoríne v Prešove dnes pochovali bratov 35-ročného Patrika a 32-ročného Jaroslava Vykoupilovcov, ktorí zahynuli na stavbe tepelnej elektrárne pri nemeckom meste Grevenbroich neďaleko Düsseldorfu. Tragédia sa stala 25. októbra, keď sa na stavenisku zrútila časť oceľovej konštrukcie. Na smútočnom akte sa zúčastnilo asi 300 ľudí, okrem rodiny aj veľa kamarátov. V obradnej miestnosti si zúčastnení mohli pozrieť z videozáznamu fotografie mladých mužov, ktorí boli vášniví horolezci, jaskyniari a aktívni záchranári. Hoci medzi bratmi bol trojročný vekový rozdiel, narodili sa v jeden deň a mesiac a nečakaná smrť ich zastihla rovnako v jeden osudný deň. Ich hroby sú vedľa seba, do jedného z nich hodili ich kamaráti skateboard.

Bratia Vykoupilovci pracovali v Nemecku legálne pre slovenskú stavebnú firmu a mali platnú pracovnú zmluvu ako vysoko špecializovaní pracovníci. Pôvodne ich najali ako záchranárov, pre nedostatok odborného personálu ich využívali aj ako špecialistov na prácu vo veľkých výškach.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA pripravujú podľa Hamásu útok na Irán
<< predchádzajúci článok
Zadržali štyroch bossov Cosa Nostry vrátane najvyššieho