Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. októbra 2017

V. Putin odvolal v poradí už desiateho gubernátoraRuský prezident Vladimir Putin odvolal ďalšieho gubernátora, v podarí už desiateho od septembra tohto roku. S odvolaním sa na oficiálne správy ruských médií o tom v utorok ...Zdieľať
Vladimir Putin. Foto: TASR/AP
Moskva 11. októbra (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin odvolal ďalšieho gubernátora, v podarí už desiateho od septembra tohto roku. S odvolaním sa na oficiálne správy ruských médií o tom v utorok informovala agentúra DPA.


Najnovšie prišiel o miesto gubernátor Ivanovskej oblasti Pavel Konkov. V ruských médiách sa v tejto súvislosti objavili špekulácie, že odvolania gubernátorov súvisia s podozreniami z korupcie.

Putinovi kritici, ako napríklad ruské opozičné noviny Novaja Gazeta, ale tvrdia, že výmeny na gubernátorských postoch súvisia skôr s nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami, ktoré sa majú uskutočniť v marci 2018. Prezident Putin sa podľa nich snaží pripraviť pôdu pre svoje znovuzvolenie a posilniť svoju kontrolu nad problematickými regiónmi.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov zdôraznil, že výmeny guvernátorov sú rutinnou záležitosťou. Novovymenovaní "talentovaní, mladí špecialisti" majú podľa neho potenciál ďalej rozvíjať svoje regióny.

Pozorovatelia očakávajú, že o miesto v blízkej budúcnosti prídu ďalší ruskí gubernátori.

Súčasný prezident Vladimir Putin, ktorý sa v Rusku teší veľkej popularite, zatiaľ oficiálne neoznámil, či bude kandidovať v budúcoročných voľbách. Vo všeobecnosti sa očakáva, že sa mieni uchádzať o štvrtý šesťročný mandát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda dnes prerokuje návrh rozpočtu aj minimálnu mzdu na budúci rok
<< predchádzajúci článok
Trump vyhlásil pre Kaliforniu stav katastrofy, požiare majú 15 obetí

V. Putin odvolal v poradí už desiateho gubernátora - diskusné fórum čitateľov