11. novembra 2007

V Reiteralme senzačný triumf Giniho

Prvý mužský slalom novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov 2007/2008 vyhral v nedeľu v rakúskom Reiteralme prekvapujúco Marc Gini. Dvadsaťtriročný Švajčiar viedol už po 1. kole a v ...

REITERALM 11. novembra (WEBNOVINY) - Prvý mužský slalom novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov 2007/2008 vyhral v nedeľu v rakúskom Reiteralme prekvapujúco Marc Gini. Dvadsaťtriročný Švajčiar viedol už po 1. kole a v druhej jazde mu aj piaty najrýchlejší čas zabezpečil v súčte premiérový triumf kariéry. Doterajším maximom 23-ročného slalomára z Valbelly bola 9. priečka z marca tohto roku z Kranjskej Gory. V Reiteralme boli v nedeľu rovnako ako v sobotu počas ženského slalomu náročné podmienky spojené s hustým snežením a slabšou viditeľnosťou. "Bol som trochu nervózny, keď som bol po 1. kole tak vysoko. V druhej jazde som dal do toho všetko, v strednej časti niečo stratil, ale potom som si v duchu povedal, že to nesmiem pokaziť a záver bol znova rýchly. A či som špecialistom na zlé počasie? Neviem, keďže sneží, prispôsobil som sa podmienkam," uviedol v cieli do mikrofónu ORF víťaz.

Stupne víťazov za Ginim doplnili skúsený Fín Kalle Palander (+0,28) a Talian Manfred Moelgg (+0,50). Rakúski muži na rozdiel od svojich ženských kolegýň neboli doma na zjazdovke Gasselhöhe pánmi situácie. V prvej desiatke v cieli 2. kola figurovali síce štyria, ale najlepší z nich Mario Matt skončil až piaty.
Na čele priebežného poradia Svetového pohára je po jednom obrovskom slalome a jednom slalome Fín Palander, ktorý v oboch úvodných pretekoch sezóny vystúpil na stupne víťazov. Druhý je obhajca celkového prvenstva v SP Nór Aksel Lund Svindal a tretí Talian Moelgg spoločne s víťazom z Reiteralmu Ginim.

Slalom SP mužov v Reiteralme (Rak.) - 1.+2. kolo:
1. Marc Gini (Švajč.) 1:53:49 min (58,96+54,53), 2. Kalle Palander (Fín.) +0,28, 3. Manfred Moelgg (Tal.) +0,50, 4. Jean-Baptiste Grange (Fr.) +0,63, 5. Mario Matt (Rak.) +0,65, 6. Markus Larsson (Švéd.) +0,84, 7. Benjamin Raich (Rak.) +0,86, 8. Julien Lizeroux (Fr.) +1,04, 9. Rainer Schönfelder (Rak.) +1,15, 10. Manfred Pranger (Rak.) +1,42.