11. novembra 2007

Slovensko na Nemeckom pohári na konečnom 4. mieste

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v zápase o konečnú tretiu priečku na Nemeckom pohári v Hannoveri s domácim výberom 3:5 (1:1, 1:2, 1:2) a na turnaji tak obsadila tak ako v rokoch 1996 a 2005 ...

HANNOVER 11. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v zápase o konečnú tretiu priečku na Nemeckom pohári v Hannoveri s domácim výberom 3:5 (1:1, 1:2, 1:2) a na turnaji tak obsadila tak ako v rokoch 1996 a 2005 štvrté miesto. Skóre nedeľňajšieho duelu otvoril v 12. min František Skladaný, o necelých 60 sekúnd však vyrovnal Sven Felski. V druhej dvadsaťminútovke sa domáci dvakrát presadili v presilových hrách, na zásah Felského z 30. min ešte zareagoval pri početnej výhode o dvoch hráčov Peter Húževka, no 45 sekúnd pred koncom druhej časti naklonil misky váh definitívne na stranu Nemecka šikovným tečom Tripp. V tretej tretine pridali Nemci ďalšie dva góly a zverencom Júliusa Šuplera tak vystavili nie najlepšie vysvedčenie na prvej medzinárodnej previerke. V záverečnej minúte sa obrancovi Martinovi Štrbákovi podarilo aspoň skorigovať nepriaznivý stav na konečných 3:5.

Výsledok - Nemecký pohár - nedeľa:

Zápas o 3. miesto:
Nemecko - Slovensko 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Góly: 13. Felski (Ančička, Klinge), 30. Felski (Holland, Busch), 40. Tripp (Bakos, Ullmann), 41. Ančička (Hackert, Wolf), 43. Hackert (Ančička, Wolf) - 12. Skladaný (Melichárek), 37. Húževka (Štrbák), 60. Štrbák (Bartečko)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: Bartečko na 10 min, Podhradský (obaja SR) na 10 min + DKZ - obaja za nešportové správanie, Bakos (Nem.) na 5 min + DKZ za faul lakťom, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Looker (USA), Mandioni (Švajč.) - Kowert, Ponomarjow (obaja Nem.)

Nemecko: Ziffzer - Baxmann, Bakos, Schmidt, Holland, Renz, Ančička, Hordler, Draxinger - Schütz, Hackert, Wolf - Seidenberg, Ullmann, Tripp - Felski, Busch, Klinge - Melischko, Buzas, Weiss
Slovensko: Staňa - Starosta, Štrbák, Podhradský, Sersen , M. Šterbák, Vydarený, J. Kováčik, P. Mikuš - Čiernik, Bartečko, Uram - Fabuš, Húževka, J. Kolník - M. Hudec, Skladaný, Melichárek - Michel Miklík, J. Mikúš, Marek Haščák

Úvodná tretina veľa hokejového vzruchu nepriniesla, diváci sa však predsa dočkali dvoch presných zásahov. Skóre otvoril v 12. min Skladaný po prihrávke Melichárka spoza bránky, už o 52 sekúnd však Felski prekonal Staňu a vyrovnal na 1:1. V ďalších okamihoch prevzali kontrolu nad stretnutím Slováci, nakloniť misky váh na svoju stranu sa im však nepodarilo. Čiernik nepochodil po samostatnom nájazde a svoju príležitosť osamotený pred Ziffzerom nevyužil ani Bartečko. Druhá dvadsaťminútovka bola poznačená nedisciplinovanosťou oboch tímov a až 11 vylúčenými na dve minúty. Felski v 30. min využil jednu z nemeckých presiloviek, na čo o sedem minút reagoval v početnej výhode o dvoch hráčov Húževka - 2:2. Štyridsaťpäť sekúnd pred koncom druhej časti hry dostal zverencov Uweho Kruppa do vedenia šikovným tečom Tripp a už v 27. sekunde tretieho dejstva upravil na 4:2 po akcii Hackerta a prihrávke spoza bránky do odkrytej svätyne Ančička. V 43. min zvýšil už na hrozivých 5:2 po dobre zvládnutom brejku Hackert. V druhej polovici tretej časti hry mali oba celky ešte i výhodu dvojnásobnej presilovky, no ani jeden tím ju nezužitkoval. Slováci upravili na 3:5 až v záverečnej päťminútovej presilovej hre, ktorá nasledovala po faule lakťom na Húževku z 56. min. Úspešným strelcom bol obranca Štrbák. Domáce Nemecko tak po dvojgólovom víťzastve skončila na domácom turnaji tretie, Slovensku patrí konečná 4. pozícia.