Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2021

V. Remišová: Očakávam od ministra zdravotníctva, že uprace ten chaosPremiér Eduard Heger (OĽANO) má zmluvu o nákupe očkovacej látky poskytnúť koaličným lídrom.Zdieľať
V. Remišová: Očakávam od ministra zdravotníctva, že uprace ten chaos

Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová očakáva od ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO), že uprace "chaos, ktorý tu máme". Uviedla to v stredu pred rokovaním vlády v súvislosti s dianím okolo vakcíny Sputnik V. Doplnila, že premiér Eduard Heger (OĽANO) má zmluvu o nákupe očkovacej látky poskytnúť koaličným lídrom.


"Je potrebné sa uistiť, že vakcína je bezpečná," povedala Remišová s tým, že od šéfa rezortu zdravotníctva očakáva riešenia. Už na prvej pandemickej komisii k téme Sputnik V podľa nej riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzana Baťová informovala, že chýba dostatočná technická dokumentácia k posudzovaniu vakcíny.

K diplomatickým vzťahom k Maďarsku poznamenala, že ak by jej určoval najvyšší predstaviteľ susedného štátu, kto sa môže zúčastniť ich stretnutia, odmietla by a na návštevu by nešla. "Pravidlá treba dodržiavať, máme výborný diplomatický zbor," dodala.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister financií Igor Matovič sa nestihol oboznámiť s koaličnými poslaneckými návrhmi, vyžiadal čas na ich preštudovanie.
<< predchádzajúci článok
Potraviny KRAJ hľadajú regionálnych dodávateľov korenín a byliniek

V. Remišová: Očakávam od ministra zdravotníctva, že uprace ten chaos - diskusné fórum čitateľov