Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2019

V Seredi sa bude konať medzinárodný maratón cyklistovIlustračná fotografia.Zdieľať
Ilustračná fotografia. Foto: TASR/AP
Sereď 15. mája (TASR) – Štrnásty ročník medzinárodných cyklistických pretekov DHL Sereďmaratón 2019 bude 19. mája hostiť mesto Sereď. Preteky sú ako jediné zo Slovenska a okolitých štátov zaradené do kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), vysvetľuje Diana Chovancová Stanková zo spoločnosti DHL, ktorá akciu spoluorganizuje.


Hlavným organizátorom maratónu je Športový klub Cyklo-Tour Sereď. Riaditeľ pretekov Lukáš Riha uviedol, že na pretekárov čakajú viaceré novinky a zmeny. Patrí medzi ne napríklad nový organizačný tím, keďže počet pretekárov každým rokom pribúda. Takisto cyklistická fľaša pre každého pretekára, neutrálne mechanické vozidlo či zavedenie separovaného odpadu na pretekoch a zákaz používania jednorazových plastových riadov a tašiek. Na námestí budú pre verejnosť pripravené rôzne súťaže, hry a občerstvenie.

Priestor medzi štartom a cieľom hlavných pretekov vyplní tzv. „Detský Cyklomaratónik". Deti do 12 rokov budú bezplatne súťažiť v štyroch vekových kategóriách. Každé dieťa dostane i štartovací balík s darčekom, medailou, občerstvením, cyklistickými doplnkami a sladkosťami. Okrem toho bude pre ne pripravená detská tombola a súťaže.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko si váži podporu Rakúska pri výstavbe plynovodu Severný prúd 2
<< predchádzajúci článok
Protikorupčný balíček z dielne OĽaNO parlament neschválil

V Seredi sa bude konať medzinárodný maratón cyklistov - diskusné fórum čitateľov