12. septembra 2011

V tieni tragédie odštartovala na Slovensku KHL

Po bezgólovej prvej tretine strelil už v 1. minúte druhej časti hry úvodný gól v presilovke But, druhý pridal pri hre štyroch proti štyrom Mamašev a tretí tri minúty pred koncom tejto časti hry ...

khl hc lev poprad a metalurg magnitogor POPRAD 12. septembra (WEBNOVINY) - Po bezgólovej prvej tretine strelil už v 1. minúte druhej časti hry úvodný gól v presilovke But, druhý pridal pri hre štyroch proti štyrom Mamašev a tretí tri minúty pred koncom tejto časti hry Aaltonen. Tridsaťsedem sekúnd pred druhou sirénou znížil kapitán domácich Bartečko.

Ten vrátil Levov do hry zhruba desať minút pred koncom, keď lišiacky nastrelil puk spoza brány do brankára Gelašviliho, od ktorého sa odrazil za bránkovú čiaru.

Popradčania tlačili až do konca zápasu a mali viacero šancí na vyrovnanie, Bartečko siahal dokonca po hetriku. Necelých päť sekúnd pred koncom ale hostia poistili svoje víťazstvo druhým gólom Buta.

Napriek prehre bol HC Lev aktívnejším mužstvom, na strely súpera prestrieľal v pomere 51:39.

HC Lev Poprad - Metalurg Magnitogorsk 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 40. a 49. Bartečko - 21. But, 27. Mamašev, 37. Aaltonen, 60. But

Vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čerenkov, Gofman - Michel, Morozov (všetci Rus.), 4404 divákov (vypredané)
HC Lev Poprad: Duba - Klouček, Pilař, Sigalet, Grant, Štrbák, Hunkes, Jank, Sekáč - Bartečko, J. Mikúš, Netík - L. Nagy, Špirko, Novotný - Ölvecký, Kristek, Rudolf Huna - Nedorost, Lundberg, Chabada

Metalurg Magnitogorsk: Gelašvili - Bykov, Mamašev, Bondarev, Kukkonen, Birjukov, Mišarin - Glazačev, Kajgorodov, Mozjakin - But, S. Fiodorov, Michnov - Rolínek, Jakubov, Aaltonen - Chlystov, Altarjov, Spiridonov