Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

12. júla 2021

Väčšina návštevníkov festivalu Pohoda bola zaočkovaná proti COVID-19, vykonalo sa vyše dvetisíc testovTakmer tri štvrtiny návštevníkov festivalu Pohoda tvorili zaočkovaní ľudia. V tlačovej správe to uviedla Zuzana Gergeľová zo spoločnostiZdieľať
13_ts75878 676x430 12.7.2021  - Takmer tri štvrtiny návštevníkov festivalu Pohoda tvorili zaočkovaní ľudia. V tlačovej správe to uviedla Zuzana Gergeľová zo spoločnosti Vacuumlabs, ktorá na festivale poskytovala ľuďom možnosť bezplatného testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19.


Festival sa konal od 7. do 11. júla na letisku v Trenčíne, kde bola povolená kapacita 5-tisíc divákov. Pri vstupe do areálu sa celkovo 3 866 návštevníkov a účinkujúcich preukázalo dokladom o očkovaní.

Na mieste bolo zároveň vykonaných viac ako 2 200 antigénových testov. Výskyt ochorenia COVID-19 sa nepotvrdil u žiadneho návštevníka ani účinkujúceho.

„Pre účastníkov festivalu sme pripravil jednoduchú a user-friendly webovú stránku, kde sa mohli dopredu online zaregistrovať, aby nemuseli čakať pri vstupe do areálu,” povedal Martin Vavrinčík, projektový manažér pre projekt Rýchlotest-Covid.sk.

V záujme vyššej bezpečnosti testovali účinkujúcich a personál kombináciou antigénových testov a LAMP testov. Návštevníci festivalu boli testovaní iba formou antigénových testov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Väčšina návštevníkov festivalu Pohoda bola zaočkovaná proti COVID-19, vykonalo sa vyše dvetisíc testov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEO: Sima Martausová pod novým priezviskom vydáva skladbu Slovo chlapa
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo kultúry doposiaľ umelcom vyplatilo na COVID dotáciách viac ako dva milióny eur